ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 12:29

Tatvan’da atletizm yarışması


Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Bitlis’in Tatvan ilçesinde atletizm geliştirme projesi kapsamında yarışma düzenlendi.

Van Gölü sahilinde düzenlenen yarışmalarda minik kızlar, minik erkekler, yıldız erkekler ve yıldız kızlar olmak üzere 4 ayrı kategoride yarışan 67 sporcu dereceye girebilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Minik kızlar ve minik erkeklerin bin 500, yıldız erkekler ve yıldız kızlarında 2 bin metre koştuğu yarışlarda Tatvan Yatılı Bölge İlkokulu ve Yelkenli İlkokulu'ndan katılan sporcular büyük başarı sağladı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin 29 Kasım 2012’de Bitlis Merkez'de yapılacak olan final yarışlarına katılmaya hak kazandıklarını belirten Bitlis Atletizm İl Temsilcisi Fadıl Kara, atletizm geliştirme projesindeki amaçlarının Bitlis ve ilçelerinin yanında il ve ilçelere bağlı köylerdeki başarılı sporcuları atletizme kazandırmak olduğunu söyledi.

Proje kapsamında Tatvan’da 4 ayrı kategoride yaptıkları yarışlarda 8 hakem ve 5 personelin görev aldığını aktaran Atletizm İl Temsilcisi Kara, “Yarışlarda sporcularımızın hepsi elinden geleni yaptı. Bizler de 4 kategoride dereceye giren sporcuları belirledik. Bu sporcularımız 29 Kasım 2012’de Bitlis Merkezde yapılacak olan final yarışlarına katılacak. Buradaki en büyük amaç ilimizde atletizmin alt yapısını oluşturmaktır. Sporcularımızın azim ve karalılıklarını gördükçe de bu amacımıza ulaşabileceğimizi görüyorum.” dedi.

“AMAÇ MİLLİ TAKIMA SPORCU KAZANDIRMAK”

Bitlis’ten milli takıma atletizm dalında sporcu kazandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Fadıl Kara, “Şu anda atletizm dalında milli takımımızda 1 bayan olmak üzere 17 sporcumuz bulunmaktadır. Atletizm geliştirme projesi ile atletizm alt yapısını oluşturduktan sonra bu sayının daha üste seviyelere çıkacağına inanıyorum. Biz bunun için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mazlum Koca ise, bu tür spor aktivitelerinin her geçen gün artarak devam edeceğini belirtti. Yarışlarda ter döken tüm sporcuları tebrik eden Mazlum Koca dereceye giren sporculara da başarı dileğinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER