ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 20:30

Tartışmalı pozisyon gol mü değil mi?

Tartışmalı pozisyon gol mü değil mi?

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının 8. dakikasında ilginç anlar yaşandı.


Trabzonspor-Fenerbahçe maçında oldukça tartışmalı bir pozisyon yaşandı.Trabzonspor atağında, Fenerbahçe savunması arkasına atılan topta topa Volkan ve Janko beraber hareketlendi. Volkan'ın bu pozisyonda kısa düşen topu Adrian'da kaldı.

Adrian topu yaklaşık 40 metre mesafeden kaleye yönlendirdi. Egemen topu çizgiden son anda çeviren isim oldu. Trabzonsporlu oyuncuların ve taraftarların itirazlarına rağmen maçın hakemi Bülent Yıldırım, yardımcısından da onayını alarak topun çizgiyi tamamen geçmediğini işaret ederek oyunu devam ettirdi.

Fenerbahçeli Volkan Demirel, maçın 9. dakikasında top uzaklaştırmak için kalesini terk etti. Fakat vurduğu top Trabzonsporlu Adrian'a geldi. Adrian'ın yaklaşık 50 metreden gönderdiği topu kale önünde Egemen kafayla çıkardı. Hakem Bülent Yıldırım ile yardımcı hakem Asım Yusuf Öz, topun tamamının çizgiyi geçmediğine karar verdi. Bu pozisyon özellikle sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. Büyük çoğunluk pozisyonun "gol" olduğunu ifade etti.

TOROĞLU: POZİSYON GOL

Merkez Hakem Kurulu'nun eski başkanı Mustafa Çulcu da Bülent Yavuz gibi pozisyonun gol olmadığı kanaatinde. Hürriyet Yazarı Erman Toroğlu'na göre ise pozisyon gol.

ÇULCU: GOL DEĞİL

Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı Mustafa Çulcu ise pozisyonu "Gol değil, topun tamamı çizgiyi geçmedi" dedi.

TATLI: GOL DEĞİL

Eski hakem Serdar Tatlı da, Mustafa Çulcu gibi "Çok değil, gol olabilmesi için topun çizgiyi tamamen geçmesi lazım" dedi... 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER