ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 20:51

Tarsus Karakucak Güreşleri'nde Sait Bingöl başpehlivan oldu


Mersin’in Tarsus ilçesinde Eshab-ı Kehf’te Hıdırellez Etkinlikleri kapsamında organize edilen Karakucak Güreşleri'nde Sait Bingöl başpehlivan oldu.

75. Yıl Açık Hava Gösteri Merkezi’nde yapılan güreşlere Tarsuslular yoğun ilgi gösterdi. Güreşlerin finalinde karşı karşıya gelen Sait Bingöl, rakibi Fatih Kambur’u yenerek başpehlivan oldu. Fatih Kanbur ikinci, Şakir Bozkurt ise üçüncü oldu. 422 sporcunun katıldığı Karakucak Güreşleri'nde kilolara göre değişik para ödülü ve hediyeler dağıtıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaptığı açıklamada, ata sporunu gelecek nesillere sevdirmek ve yaşatmak amacıyla düzenlediklerini söyledi. Kocamaz, “Göreve geldiğimizden bu yana her yıl ata sporumuz karakucak güreşini Tarsus’ta yaşatmaya çalışıyoruz. Biz başlattık, önemli olan bundan sonra devam etmesidir. Çok güzel müsabakalar izledik. Güreşçilerimizin hepsini canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

Başkan Kocamaz, derece giren güreşçileri tek tek tebrik etti. Müsabakalarda, İsa Cengiz 30, Hamza Alaca 35, Hüseyin Tekerlek 40, Oktay Akgün 45, Hüseyin Çakıt 50, Mustafa Takan 55, Fatih Genç 60, Burhan Ercan 65, Mehmet Oktay 70, Fatih Karataş 75, Abbas Eker 85, İsa Göçen ise 95 kiloda birinci oldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER