ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:26

Tarsus, Akdeniz Oyunları'na hazırlanıyor

Tarsus, Akdeniz Oyunlarına hazırlanıyor


AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Meniz’le Birlikte Akdeniz Oyunları'na hazırlanan Tarsus Şehir Stadı ve Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu

Ahmet Tevfik Uzun, 2013 Akdeniz Oyunları kapsamında tadilat çalışmaları tamamlanan Spor salonu ve tadilat ve yapımı süren Tarsus Şehir Stadı'nda incelemelerde bulundu.

Tevfik Uzun, AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Meniz, Gençlik Kolu Başkanı Haydar Aratekin ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Mersin İl Gençlik ve Spor Müdürü İbrahim İlhami Koç ve firma yetkililerinden bilgi aldı.

20-30 Haziran tarihlerinde yapılacak Akdeniz Oyunları kapsamında Tarsus Spor Salonu'nun 3 milyon 290 bin lira tutarında harcamayla müsabakalara hazır hale getirildiğini belirten Uzun, 2013 Akdeniz Oyunları kapsamındaki müsabakalarda Tarsus Spor Salonu(nun kullanılacağını söyledi.

İl Spor Müdürü İbrahim İlhami Koç'un, Spor Salonu yanında Gençlik Merkezi oluşturma gayreti içinde olduğunu ifade eden Uzun, beraberindeki heyetle birlikte futbol maçlarının bir kısmının oynanacağı Tarsus Şehir Stadı'nın içinde yağışlardan hiç etkilenmeyecek olan 6 kulvarlı tartan pist yapımının da hızla sürdürüldüğünü ve en kısa zamanda tamamlanacağını dile getirdi.

Tarsus Şehir Stadı'nın ışıklandırılması, zemini, tirübünleri, pistleri için 5 milyon 90 bin Tl. harcanmakta olduğunu belirten Uzun, yapılan ve yapılmakta olan yatırımlarla Mersin bölgesinin modern spor tesislerine kavuşturulmakta olduğunu ifade etti.

Tarsus Şehir Stadı'ndaki ışıklandırma direklerinin 53 metre uzunluğunda ısıtmalı sistemle çalışan ve herhangi bir elektrik arızasında aynı anda devreye giren projektörlere sahip olduğunu dile getiren Ahmet Tevfik Uzun, ‘’Akdeniz Oyunları'na yönelik olarak çalışmalar sistemli ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Akdeniz Oyunları'yla bölgemizde önemli hareketlilikler yaşanacak.’’ dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Meniz ise Tarsus Şehir Stadı ve Spor Salonundaki çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirterek, Şehir Stadının duvarlarının yanına işyerleri yapılmasının hedeflendiğini ve bu konuda İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün proje hazırlık çalışması yapacağını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER