ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:44

"Tanrı Beşiktaş'a gitmemi istemedi"

"Tanrı Beşiktaşa gitmemi istemedi"

İspanya La Liga'da bu sene fırtına gibi esen Atletico Madrid'in golcü futbolcusu Diego Costa, katıldığı bir radyo programında ilginç açıklamalarda bulundu.


Atletico Madridli yıldız futbolcu, "2011 yılında Türkiye'ye (Beşiktaş) transfer olmam an meselesi iken ani bir sakatlık geçirdim ve takımda kaldım. Yani Tanrı benim Siyah-beyazlı kulüpte futbol oynamamı istemedi" diye konuştu.

Diego Costa, program sonrası gazetecilerin bu yöndeki sorularına detaylı cevap vererek, Rayo Vallacano takımında kiralık oynadıktan sonra kulübü Atletico de Madrid'e geri döndüğü dönemde Beşiktaş'ta oynaması için cazip bir teklif aldığını hatırlatarak, "Her şey yolunda gidiyordu, taraflar anlaşmıştı. Ciddi bir sakatlık geçirmem bu transferin olmasını engelledi" dedi.

Sakatlığının geçmesinden sonra hocası ile konuşarak takımda kendisine yer olup olmadığını öğrenmek istediğini belirten golcü futbolcu, "Bana, 'sana takımda ihtiyacım var' deyince Atletico de Madrid'de kaldım" ifadelerini kullandı.

Atletico'da kalmakla doğru bir karar verdiğini dile getiren Diago Costa, sakatlık sonrası dönemin mükemmel geçtiğini anlattı.

Yıldız futbolcu sahada hırçın bir karaktere sahip olduğunu da kabul ederek, "Ben maça çıkarken takımın haklarını savunmak için her şeyimi veririm. Doğru veya yanlış, bazen çizmeyi aştığım oluyor ancak, bunu kötü niyetle yapmıyorum" şeklinde konuştu.

Diego Costa, İspanya Milli Takımı'nda futbol oynaması konusunda ise, ne Del Bosque'nin ne de kendisinin bu konuda bir söz verdiğinin altını çizerek, önümüzdeki günlerde bu konunun aydınlığa kavuşacağını ifade etti.

DİEGO COSTA GOL SAYISINI 10'A ÇIKARDI

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER