ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:58

Tanju Çolak: "Sporda centilmeniği kaybetmeyelim"

Tanju Çolak: "Sporda centilmeniği kaybetmeyelim"


Eski milli futbolcu ve gol kralı Tanju Çolak, sporun özünü fair - play ruhu oluşturduğunu söyledi. Futbolun dünyanın her ülkesinde kardeşlik, sevgi, kaynaşma ve saygının ortak dili olduğunu belirten Çolak, futbolcular sahada rakip takım sporcuları ile kıran kıran mücadele etse de hiç bir zaman sporun centilmenlik ruhunu elden bırakmaması gerektiğini kaydetti.

Altın ayakkabı sahipli ünlü oyuncu ve Türk futboluna ismini altın harflerle yazdıran Çolak, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği(TÜFAD)'ın Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde Sueno Hotel'de yapılan 1. Veteranlar Futbol Turnuvası'na katıldı.

Çolak, karşılaşma öncesi Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile Manavgat Evrensekispor'un Teknik Direktörü Kamil Atalay'la uzun süre sohbet etti.

Sohbet sonrası açıklama yapan Çolak, "Sporun ruhunu sevgi ve saygı oluşturur. Futbol karşılaşmalarında kardeşlik ruhunu zedeleyecek davranışlardan kaçınalım. Her daim fair playın özüne uygun davranış sergileyelim Sporunda özünde kardeşlik ve sevgi var. Sporun özündeki sevgi ve saygıyı toplumun bütün katmanlarına taşımalıyız. Çünkü sporun özünde sevgi vardır. " dedi.

Çolak, hayranlarıyla hatıra fotoğrafları çektirerek anılarını anlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER