ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 20:49

Talat Yılmaz: Cardozo ve Emenike ile pazarlık halindeyiz


Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Cardozo ve Emenike ile pazarlık halinde olduklarını söyledi.

        Fenerbahçe Kulübü temmuz ayı Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Genel Sekreter Talat Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu. Talat Yılmaz, hoşgörünün hakim olması gereken Ramazan ayında bazı dillerin kin kustuğunu belirtti. Yılmaz, "3 Temmuz 2011'de başlayan ve halen devam eden, 4 koldan bizi saran bir olayla karşı karşıyayız. Son günlerdeki gelişmeleri hep beraber yaşıyoruz. Bu kadar olayın peş peşe gelmesinin bir rastlantı olmadığı konusunda hem fikir olmamız gerekir. Bu olaylarla mücadele etmek ancak sizlerle mümkün olabilir. Biz kendimize ve davamıza haklılığımıza inandığımız için sonuna kadar mücadele ediyoruz. Söz konusu olan şahıslar değil, Fenerbahçe'dir." dedi.

        "GİZLİ BİR EL VAR"

        Mehmet Akif Ersoy’un "Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum. Kesilir belki çekmeye gelmez boyunum" dizelerini yineleyen Talat Yılmaz, bu mücadelenin gerçek nedeninin şahıslar yönelik olduğunu söyledi. Yılmaz, "Bu mücadele bizim başımızı almaya yönelik. Başımızın çekmeye gelmediğimi göstermeliyiz. Bugünlerde bu kadar zorluk içinde 2 yılı aşan bir sürede sanki üzerimizden bir silindir geçmişken, her şeyle mücadele ederken, bir taratan CAS bir tarafında Disiplin Kurulu ile uğraşırken, bazı haddini aşan insanların Fenerbahçe'ye yaptıklarını hepiniz görüyorsunuz. Bu kadar olayı bir araya getiren gizli bir el var, ama kim olduğunu bilmiyoruz." diye konuştu.

        Davanın devam eden sürecini aktaran Yılmaz, bazı kişilerin hiç üstüne vazife değilken ve hiç üşenmeden polis fezlekesini İngilizceye tercüme ederek UEFA’ya gönderdiğini iddia etti. Yılmaz, "Fezleke gitmez. Fezlekeye bakacak olursanız Türkiye’de suçsuz insan kalmaz. 107 yıllık kulübü linç etmeye çalışanlar var. Birileri Fenerbahçe'yi başkan ve yöneticileri üzerinden yok etme mücadelesi veriyor. Bu bir kara lekedir. Futbol dünyasında bir temizlik yeni bir başlangıç yapmak istiyorsak o zaman dönelim 80-85’ten başlayalım. Futbolun içindeki çirkinlikleri temizleyelim. Kimin temiz, kimin kirli olduğu ortaya çıksın. Bunu sadece Fenerbahçe üzerinden yapmaya kalkmayın." şeklinde konuştu.

        Yılmaz, şöyle devam etti: "Bugün birlik olmak zamanı. Kulübü, yönetimi, başkanı savunma zamanı. Eğer suçlu olsaydı yöneticiler mücadele etmezlerdi. ’Biz yaptık’ derlerdi. Para nerede? Alan nerede? Maçı oynayan nerede? Bir tek şey var. Bu kara lekeyi ancak ve ancak hukuk bilgisine tecrübesine vicdanına inandığımız yüksek yargıdaki hakimlerimiz temizler. Onlardan istediğimiz; Fenerbahçe Kulübü olarak bu dosyanın içine; hiçbir siyasi baskı olmaksızın bu dosyaya bakın ve bu kirliliği önleyin."

        "TÜRK SPORUNU REZİL ETMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?"

        Meselenin yalnız Fenerbahçe'nin değil Türk futbolunun hatta Türk sporunun sorunu olduğunu savunan Yılmaz, "Bir olay oluyor. Siz Fenerbahçe üzerinden Türk futbolunu, Türk sporunu dünyaya rezil mi etmek istiyorsunuz. Biz suçsuzuz. diyoruz. Biz başka bir ülkenin takımı değiliz. Marka değeri diye bir şey var. Bu devletin savcılarından, bu ülkeden sporu spor olmaktan çıkaranlara müdahale etmesini Fenerbahçe Kulübü olarak istiyoruz." dedi.

        "PROVOKE ETMEK İSTEYENLERE DİKKAT"

        Konuşmasının son bölümünde, "Bu toplantıyı provoke etmek isteyenler olabilir. Onların oyununa gelmeyin." diyen Talat Yılmaz, şubelere yapılan transferler ve sporcularımızın kazandığı başarılardan bahsederek konuşmasını tamamladı.

        DİVANDA KAVGA

        Öte yandan toplantının başlamasından kısa bir süre sonra kavga çıktı. Aziz Yıldırım'a muhalif isimler arasında bulunan ve kulüpten ihraç edilen üyelerden Kerim Kerimoğlu, Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'a bir şeyler söylemek istedi. Günay'ın 'Sen buraya giremezsin' şeklindeki uyarısı ile karşılaşan Kerimoğlu, güvenlik görevlileri tarafından salondan dışarı çıkartıldı. Kerim Kerimoğlu'nun dışarı çıkarılması sırasında ise sarı lacivertli divan üyeleri alkışlarla görevlilere destek verdi. Kerimoğlu'nun salondan çıkarılmasına divan kurulu üyesi Selim Boğaz ise tepki gösterdi. Bunun üzerine divan üyeleri Selim Boğaz'a da tepki gösterdi.

        ALTIPARMAK CAM MASANIN ÜZERİNE DÜŞTÜ

        Bu sırada kulüpten ihraç edilen bir başka isim olan Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz, Kerimoğlu'nu sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra ise Fenerbahçeli eski futbolcu Ogün Altıparmak ile Aziz Yılmaz arasında gerginlik yaşandı. Salonun dışına taşınan tartışmalar, daha sonra ikili arasında kavgaya dönüştü. Bu esnada yaşanan arbede sırasında Ogün Altıparmak'ın üzerine düştüğü cam masa kırıldı. Altıparmak olaydan yara almadan kurtuldu.

        Yaşanan olayların ardından Fenerbahçe Birleşik Grup Derneği Başkanı Aziz Yılmaz ve beraberindekiler de salondan apar topar dışarı çıkartıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER