ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 11:26

Takımındaki 50. yılını gözyaşlarıyla kutladı


 Ordu 1. Amatör Küme'de mücadele eden Esnafspor'da 50 yıldır antrenörlük yapan 74 yaşındaki Aziz Tokat, yarım asır sonra ilk pastasını sporcularıyla kesmenin mutluluğunu yaşadı.
Esnaf tarafından 1963 yılında kurulan Esnafspor'da 24 yaşından bu yana antrenör olarak görev yapan Aziz Tokat, 50'nci yılını pasta keserek kutladı.
Durugöl Tesislerinde yapılan antrenman öncesi üzerinde takım kadrosunun yer aldığı pastayı kesen Tokat, duygulanarak gözyaşlarını tutamadı. Pastayı alkışlarla kesen Tokat, daha sonra sporcularına pastadan ikram etti.
Antrenmanın ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunanTokat, 50 yıldır aynı takımda görev aldığını belirterek, "50 yılda ilk kez pasta kestim, çok gururlu ve mutluyum" dedi.
Aynı takımda yarım asrı geride bırakmanın gurur verici olduğunu ifade eden Tokat, "Diğer kulüplerimizin de aynı duyarlılığı göstererek görev verdikleri antrenörlerle uzun yıllar çalışmasını tavsiye ediyorum" diye konuştu.
Esnafspor'u hiçbir zaman bırakmak istemediğini ve uzun yıllar aynı kulüpte hizmet vermek istediğini vurgulayan Tokat, şöyle devam etti:
"Zor günler yaşadık. Yağmur çamur demeden her maçımıza çıkıp oynamaya çalıştık. Yeri geldi güldük, yeri geldi ağladık. Bugün baktık ki aynı takımda tam 50 yıl geride kalmış. Bu hiç ama hiç kolay değil. Bu takıma ömrüm yettiği kadar hizmet vermeyi istiyorum. Türk futboluna daha önce olduğu gibi yeni oyuncular kazandırmayı hedefliyorum."
Manchester United'i 26 yıl çalıştırdıktan sonra görevinden ayrılan Sir Alex Ferguson ile kıyaslandığı hatırlatılan Tokat, "Bu çok gurur verici. Ben ömrüm yettiği sürece aynı takımda devam edeceğim. İkimiz de farklı ülkelerin insanlarıyız. Ama ben onu Türkiye ve dünya çapında geçtim, o sınıfta kaldı, ben ise yukarı çıktım" diye konuştu.
Tokat, futbolu çok sevdiğini, bu sevgiyi fırsat buldukça oyuncularına aşılamaya çalıştığını sözlerine ekledi.
- "Aziz Tokat'ın ismi yaşatılacak"
Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) Başkanı Zafer Öztürk de aynı takımda yarım asrı geride bırakan antrenör Aziz Tokat'ın ismini yaşatacaklarını söyledi.
Bu konuda çalışmalara başladıklarını belirten Öztürk, şunları kaydetti:
"Ordu'da Esnafspor denilince ilk akla gelen isim Aziz Tokat oluyor. Biz kendisine 'Aziz Baba' diye hitap ediyoruz. Kendisi yarım asrı geride bıraktı ama bana göre en az 10 yıl daha bu takımda görev alabilecek güçte. İnsanlara ölürken değil de yaşarken değer vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Hocamız Aziz Tokat'ın ismini Durugöl Tesisleri içerisinde yer alan 2 nolu futbol sahasına vermek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalara başladık. İnşallah Aziz Tokat'ın ismi yaşatılacak. Buradan kendisine ve spor kamuoyuna söz veriyorum."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER