ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 16:31

Taiwo Aslan mı olacak?

Taiwo Aslan mı olacak?

Ara transfer döneminde savunmanın soluna alternatif arayan Galatasaray'a önerilen isimlerden bir tanesi Nijeryalı Taye Ismaila Taïwo.


Asıl çıkışını Fransa'da Marsilya formasıyla yapan Taiwo için, futbolcunun Türkiye temsil haklarını elinde bulunduran Yaşar Çalışır, önemli açıklamalar yaptı.
 
GALATASARAY İÇİN İYİ BİR ALTERNATİF

 
Çalışır, "Dinamo Kiev'de kiralık olarak forma giydi. Şimdi AC Milan'a dönme olasılığı var. Fakat Milan, Taiwo'yu yeniden kiralamak istiyor. Türkiye'yle ilgili çalışmalarımız var. Yarım sezon önce temsilciliğini ben aldım. Şu anda İstanbul'dayım bir takım temaslarımız var. Somut bir gelişme yok. Ama Galatasaray'la ilgili bir gelişme olabilir" dedi.
 
TÜRKİYE'DE OYNAMAK İSTİYOR
 
AC Milan'ın futbolcunun kiralık olarak transferi için 1.2 milyon talep ettiğini dile getiren Yaşar Çalışır, "Kendisi yarım sezon için 500 bin euro istiyor; ancak bunlar pazarlık meselesi; ortada somut bir durum olmadığı için daha fazlasını söyleyemem. Taiwo, Türkiye'ye sıcak bakıyor. Yarım seneliğine de gelebilir; bir buçuk sene için de gelebilir. Görüşmelere bağlı. Milan futbolcuyu bonservisiyle satmak istemiyor. Sadece kiralık olarak vermek istiyor" diye konuştu.
 
DINAMO KIEV FORMASIYLA ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇI OYNADI

 
Çalışır, Nijeryalı sol bekin Dinamo Kiev'de Şampiyonlar Ligi'nde maç yaptığını, bu nedenle Galatasaray'ın Schalke'yle yapacağı maçta forma giyme ihtimalinin olmadığını; ancak uzun vadede sarı kırmızılı takıma çok faydalı olabileceğini söyledi.
 
BEŞİKTAŞ'IN DA GÜNDEMİNDE

 
Sol bek arayışı içerisinde olan Beşiktaş'ın da Taiwo'yu gündemine aldığı öğrenildi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER