ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 22:09

Tahkim'den Terim'e kötü haber

Tahkimden Terime kötü haber

Tahkim Kurulu, Fatih Terim'e verilen 3 maçlık cezayı onadı.


Tahkim Kurulu'nun bugün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda, PFDK tarafından dün verilen bazı kararlar görüşülürken, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 30 bin lira, antrenör Hasan Şaş'ın ise 1 resmi müsabakada soyunda odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 10 bin lira para cezalarının onandığı duyuruldu.

Öte yandan, cezaların ertelenmesine yönelik taleplerin de reddedildiği ifade edildi.

SANCAK KAPLAN'IN CEZASI ERTELENDİ

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı sonrası sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK tarafından 1 maç ve 10 bin lira para cezası verilen Kasımpaşalı futbolcu Sancak Kaplan'ın 1 maç cezasını 1 yıl süreyle erteledi.

Verilen 'müsabakadan men' ceza tipinin ertelenebilir cezalardan olması, futbolcunun tekerrür etmiş disiplin ihlalinin bulunmaması, eyleminden duyduğu pişmanlığı ifade etmiş olması ve cezanın alt sınırdan tayin edilmiş olması nedeniyle, 1 resmi müsabakadan men cezasının 1 yıl süreyle ertelenmesine oy birliği ile karar verildiği aktarıldı.

TERİM 1 SAAT İFADE VERMİŞTİ

Galatasaray- Orduspor maçının devre arasında hakem Serkan Çınar ile sözlü diyaloğa girdiği için disiplin kuruluna sevkedilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Disiplin Kurulu'nda 1 saati aşkın bir sürede ifade vermişti.

Terim ifadesinde, hakem ile diyaloğa girmenin yanlış olduğunu kabul ettiğini ancak hiçbir şekilde hakemin küfür ve hakaret sayılabilecek nitelikte sözler sarfetmediğini söyledi. Terim, ifadesinde Serkan Çınar'a yönelik şu sözleri söylediğini kabul etmiş ve ifadesini şu şekilde vermişti:

"Bana raporunda küfür etti yazma zevkini tattırmayacağım dedim. Hiçbir şekilde şahsına veya değerlerine hakaret sayılabilecek bir söz söylemedim. Her maçta olabilecek türden bir diyalogtu.

Türkiye'de çok maçta benim konuşmamın çok üstünde hakeme yönelik itirazlar oluyor. Bu diyalogtan ötürü benim ceza almam hukuka ve vicdana sığmaz. Zaten hakem raporu da benim size verdiğim ifademi doğruluyor. Sözlerimin hiçbir hakaret niteliği yok. Maçın tansiyonu ile aslında olmaması gereken bir tepkim sözkonusu."

Galatasaray Teknik Direktörü Terim'in hakem tarafından tribüne gönderildikten sonra oyuna müdahale ettiği şeklindeki suçlamaya karşılık ise "Oyuncum golü atmış, tribüne bana koşmuş, gelme mi diyeceğim. Maçın yüksek tansiyonu ile bizim bulunduğumuz tribünde hareketlenme oldu. Burak bana doğru koştuğu için ben de onu tebrik ettim" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER