ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 12:38

Sutopunda milli sınav


A Milli Erkek Sutopu Takımı, Avrupa Şampiyonası elemeleri play-off turu ilk maçında yarın deplasmanda Gürcistan ile karşılaşacak.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te oynanacak mücadele TSİ 16.30'da başlayacak.

Milliler, deplasmanda oynayacağı ilk karşılaşmada rövanş için avantajlı bir skor elde etmeye çalışacak. Play-off turu rövanş karşılaşması, 1 Mart Cumartesi günü İstanbul Ataköy Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapılacak.
Türkiye, 2012 Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği 12'ncilikle elemelere play-off turundan dahil olma hakkı elde etmişti. Millilerin yanı sıra bir önceki şampiyonada dereceye giren İspanya, Romanya, Hırvatistan, Hollanda ve Makedonya ile birlikte ikinci eleme aşamasında gruplarında ilk iki sırayı alan Gürcistan, Ukrayna, Fransa, Slovakya, Rusya ve Slovenya da play-off turunda mücadele etmeye hak kazanmıştı

İlk maçların 15-16 Şubat, rövanş karşılaşmalarının ise 1-2 Mart tarihlerinde oynanacağı Avrupa Sutopu Şampiyonası elemeleri play-off turu eşleşmeleri şu şekilde:

Romanya - Büyük Britanya
Ukrayna - İspanya
Fransa - Malta
Slovakya - Hırvatistan
Gürcistan - Türkiye
Hollanda - Rusya

Erkeklerde şampiyonaya, evsahipliği kontenjanından Macaristan ve 2012 Avrupa Sutopu Şampiyonası'nda ilk 5'e giren Karadağ, Sırbistan, İtalya, Yunanistan ve Almanya doğrudan katılacak.
2014 Avrupa Sutopu Şampiyonası, 14-27 Temmuz tarihlerinde Macaristan'ın evsahipliğinde gerçekleşecek.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER