ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 10:13

Süper bağış 1.5 milyon TL

Süper bağış 1.5 milyon TL

F.Bahçe-G.Saray Süper Kupa maçının bağış miktarı belli oldu. Derbi maçının geliri Soma'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına gidecek.


TFF Yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu, AKŞAM’a konuştu: "Bütün mecburi giderler çıktıktan sonra 1.5 milyon TL’yi Soma’ya vereceğiz."

Gelirler Soma faciasında hayatını kaybeden şehitlerimizin yakınlarına verilmek üzere bugün Manisa’da oynanacak F.Bahçe-G.Saray Süper Kupa maçının bağış miktarı belli oldu. Dev derbiden elde edilen 1.5 milyon TL Soma şehitlerinin yakınlarına bağışlanacak. TFF’nin 75 ve 150 TL’den satışa çıkardığı tüm biletler tükendi. Stada protokol ve medya dahil herkes 250 TL ödeyerek girecek.

HERKES KATKI VERDİ

Derbinin hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu ve yardımcıları ile güvenlik görevlileri de ücretlerini Soma’ya bağışladı. Futbol Federasyonu, F.Bahçe ve G.Saray’ın 450 bin TL’yi bulan mecburi giderlerini sponsor ve reklam gelirleriyle karşılayacak. Soma yararına daha önce oynanan birçok maç amacına ulaşmadı. Statlara kaçak girenler oldu, tribünler boş kaldı. Yardım maçlarında komik hasılatlar elde edildi.

BU KEZ UTANÇ YOK

F.Bahçe-G.Saray derbisi ise tribün doluluğu anlamında amacına ulaştı. Futbolseverler yardım maçına gereken ilgiyi gösterdi. Bu özel randevu bir fiyaskoya dönüşmedi. TFF yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu, AKŞAM’a Soma’ya bağışlanacak rakamı açıkladı. Zülfikaroğlu, “Hesabımızı kitabımızı yaptık. Bütün mecburi giderler çıktıktan sonra Soma için 1.5 milyon TL’yi Soma’ya vereceğiz” dedi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER