ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2014 Çarşamba 18:05

"Şükür'ün statlardan isminin sökülmesi doğru değil"

"Şükürün statlardan isminin sökülmesi doğru değil"

Hakan Şükür'ün bazı stadyumlardan isminin sökülmesine doğru bulmadıklarını söylediler.


Eski milli futbolcu Nihat Kahveci ve eski milli takımlar teknik direktörü Sepp Piontek, AK Parti'den istifa ettikten sonra bağımsız milletvekili olan Hakan Şükür'ün bazı stadyumlardan isminin sökülmesine doğru bulmadıklarını söyledi.

5. Uluslararası Vodafone Kupası için Antalya'nın Manavgat ilçesine İspanya'dan gelen Nihat Kahveci ile Almanya'dan gelen Sepp Piontek, Evrenseki'de Sensimar Resort Otel'de basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir basın mensubunun Nihat Kahveci'ye Hakan Şükür'ün Sancaktepe Stadı'ndan isminin sökülmesi ile ilgili soruya, yapılanın doğru olmadığını söyledi.

Hakan Şükür'ün Türk futbolunun yetiştirdiği en başarılı isimlerden biri olduğunu belirten Kahveci, "Hakan Şükür futbol hayatı süresince bir çok başarıya imza atmış bir isim. Stadyumlara Hakan Şükür'ün futbol hayatı süresince elde ettiği başarılarından verildiğinde için sökülmesini doğru bulmuyorum." diye konuştu.

Deneyimli teknik adam Sepp Piontek de Hakan Şükür'ün stadyumlardan isminin sökülmesini yanlış bulduğunu söyledi. Şükür'ün isminin stadyumlardan sökülmesini politik bulduğunu anlatan Piontek, şu ifadeleri kullandı:

"Politika böyle bir şey. Hakan'a yapılan olay küçültücü bir olay. İnsanlar bazen kendi bulunduğu gruptan başka bir gruba geçince böyle hoş olmayan durumlarla karşılaşabilir. Bunlar yanlış. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına verilen bir isim iktidar değişince değişmemeli. İsimler iktidar değişikliğine göre değişmemeli. Büyük ülke, büyük düşünerek herkesi kendi konumuyla kabullenmeyle olunur. Şükür'ün isminin sökülmesi çok yanlış."
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER