ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 20:49

Şükrü Kutlu: Koç Vrankovic’e güveniyoruz


Türk Telekom yönetimi başantrenör Josip Vrankovic’in görevine son verileceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Türk Telekom Spor Kulübü Asbaşkanı Şükrü Kutlu, "Sezona yepyeni bir kadro ile girdik ve ilk maçlarda bunun sancılarını yaşıyoruz. Koça ve takımımıza güveniyoruz. Kısa vadeli hesaplar değil, istikrarlı bir gelişim peşindeyiz." diye konuştu.

Sezona yeni bir kadro yapılanması ile iddialı bir şekilde giren Türk Telekom’da yönetim, başantrenör Josip Vrankovic’e destek mesajı verdi. Türk Telekom yönetimi Konya deplasmanında alınan mağlubiyetin ardından spor medyasında ortaya çıkan antrenör değişikliği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Lige bir galibiyet, üç mağlubiyetle başlanmasının ardından yapılan spekülasyonların doğru olmadığını belirten Türk Telekom Spor Kulübü Asbaşkanı (Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı) Şükrü Kutlu, "Antrenörümüze ve takımımıza güveniyoruz. Kısa vadeli hesaplar değil, istikrarlı bir gelişim peşindeyiz." dedi.

Beko Basketbol Ligi’nin kalitesine dikkat çeken ve ligde rekabetin üst düzeyde olduğunu vurgulayan Kutlu, "Bu zorlu ligde ilk dört haftada bir galibiyet aldık. Ancak daha sezonun başındayız. Yepyeni bir kadro ile çıktığımız bu yolda, ilk maçlarda bunun sancılarını yaşamamız normal diye düşünüyorum." diyerek şöyle devam etti:

"Ayrıca yaşadığımız sakatlık sorunu nedeniyle de bir takviye yaptık ve kadroya bir NBA yıldızını dahil ettik. Onun da uyum süreci devam ediyor. Takımın oturması için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Uzun vadede koyduğumuz hedeflere ulaşmak istiyorsak, takıma bu zamanı vermemiz gerekiyor. Oynadığımız basketbolun da ümit vadettiğini düşünüyorum. Dolayısıyla antrenör değişikliği yapacağımız yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kariyerinde Hırvatistan Milli Takımı ve KK Zagreb başantrenörlüğü olan deneyimli hocamızın oyuncularıyla birlikte bu yıl basketbol camiasında dikkat çekici başarılar yaşatacağına inancımız sürüyor. Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER