ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 11:51

Sporun gündeminde en çok Fenerbahçe yer aldı

Sporun gündeminde en çok Fenerbahçe yer aldı

Gazetelerin spor sayfalarında yayınlanan haber adetlerine göre, Ekim’de en çok konuşulan spor kulübünün Fenerbahçe olduğu ortaya çıktı.


Gazetelerin spor sayfalarında yayınlanan haber adetlerine göre, Ekim’de en çok konuşulan spor kulübünün Fenerbahçe olduğu ortaya çıktı. Sarı - lacivertli kulübün faaliyet gösterdiği tüm spor dalları dahil, kaptan Alex’in ayrılışı ile Avrupa ve Süper Lig maçları başta olmak üzere toplam 8.912 haberde isminin yer aldığı belirlendi.

GALATASARAY GERİDE KALDI

İkinci sırada Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil eden Galatasaray 7.689 haber ile bulunurken, Beşiktaş kulübü de 7.472 haberle üçüncü oldu. Aynı listede Trabzonspor isminin geçtiği 6.704 haberle geçtiğimiz ay dördüncü sırayı alırken, Bursaspor 4.064 haberle beşinci oldu. Kasımpaşa ve Kayserispor Ekim ayında spor sayfalarında üç bin haberi geçen kulüpler olurken, Eskişehirspor, Gençlerbirliği ve Sivasspor da iki bin haberi aşarak spor sayfalarında üstlerde yer alan diğer kulüpler oldular.

BAŞKANLAR İÇİNDE EN ÇOK AZİZ YILDIRIM HABER OLDU

Interpress’in açıkladığı aynı raporda, spor kulüplerinin başkanlarının da yazılı basındaki haberlerde geniş yer aldığı belirlendi. Buna göre Ekim ayında ilk sırada, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın yayınlanan 1.368 haberde isminin yer aldığı ortaya çıktı.

İkinci sırada Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 771 haberle bulunurken, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener 676 haberle üçüncü sırayı aldı. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal 623 haber, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı da 329 haberle dördüncü ve beşinci sırayı aldılar.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER