ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 18:22

"Spora doktor tavsiyesi ile başladım"

"Spora doktor tavsiyesi ile başladım"


 Milli tekvandocu Bahri Tanrıkulu, spora doktor tavsiyesi ile başladığını söyledi. 2012 Londra Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan milli tekvandocu Tanrıkulu, Gümüşhane Üniversitesi’nin düzenlediği söyleşiye katıldı.

Tekvando’ya doktor tavsiyesi ile başladığını belirten Tanrıkulu, “Çünkü bünyem çok zayıftı. Sağlık sorunlarını atlattıktan sonra bölge şampiyonlukları ve Türkiye şampiyonlukları, sonrasında da Avrupa, dünya ve olimpiyat dereceleri geldi. Tabi buralara gelebilmekte birçok etken var. Spor hayatına başlayıp öyle bir anda başarı gelmiyor, bunların bazı püf noktaları ve sırları var.” dedi.

Türkiye’de spor yapmak kolay olmadığını kaydeden milli sporcu, “Ama engelleri aşmak bizim elimizde. Her sabah kalkar saat 6.00’da koşardım. Her sabah koştuğum için ayakkabım yırtılırdı. Başka ayakkabı alacak durumum olmadığından koli bandı ile ayakkabımı bağlar öyle koşardım. O günlerden bu günlere geldim. Allah’ıma şükürler olsun.’’ dedi.

Başarı için öncelikle bir hedef belirmek gerektiğinin altını çizen Tanrıkulu, gençlere; “Sonra bu hedefler uğruna çok çalışın, bazı fedakarlıklarda bulunun. Arkadaşlarınız gezerken siz çalışın.’’ tavsiyesinde bulundu.

Tanrıkulu, bir öğrencinin ‘ülke olarak uluslararası spor organizasyonlarında neden hep finallerde kaybediyoruz’ sorusu üzerine de madalya garanti olunca sporcuların bir rehavete kapıldığını ve bununda finallerde kaybetmeye sebep olduğunu belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER