ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 17:39

Spor dünyası gençlere kulak verecek


Bu yıl 12'ncisi düzenlenecek SportAccord Uluslararası Spor Birliği Kongresi, 6-11 Nisan tarihlerinde Antalya Belek'te gerçekleşecek.
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve uluslararası spor federasyonlarından 100'den fazla temsilcinin yer aldığı kongrede, bu sene ilk kez spor ve medya dünyasından genç katılımcılar da hazır bulunacak.
Belek'te yapılacak kongreye katılacak isimler arasında, Gençler Olimpiyat Oyunları'nın gümüş madalyalı atleti Alessia Trost, olimpik yüzücü Katinka Hosszu ile paralimpik atlet ve eski rugby oyuncusu Megan Harris gibi ünlü sporcuların yanı sıra Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) genç muhabirleri de yer alacak.
Spor dünyasında daha fazla gencin yer alması misyonunun hayata geçirilmesinde izlenecek yolların masaya yatırılacağı kongrede, genç katılımcıların spor organizasyonları hakkında fikirlerine başvurulacak.
Organizasyonda aktif olarak rol alan isimlerden, West of Scotland Üniversitesi Profesörü Andy Miah, gençlerin spora olan ilgisini artırmaları gerektiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Olimpiyat Oyunları'nı televizyondan takip eden sporseverlerin yaş ortalaması 50'yi buluyor ve bu durum diğer sporlarda da aşağı yukarı aynı. Genç neslin spora olan katılımını artırmak, spor dünyasının geleceği açısından çok önemli. Gelişen teknolojiyi de göz önünde bulundurursak, sporu gelecekte robotların mücadele ettiği bir alan olmaktan korumalıyız. 'Gençler Kulübü' adını verdiğimiz oluşumla, gençler için spor müsabakalarını daha eğlenceli ve çekici bir hale getirerek, spor dünyasına katılımlarını artırmayı hedefliyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER