ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2014 Perşembe 16:45

Sosyal medyanın da gündeminde

Sosyal medyanın da gündeminde

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena’ya olan taraftar ilgisi her geçen gün artıyor.


Bugüne kadar Vodafone Arena inşaatını canlı yayından yaklaşık 1,2 milyar saniye izleyen Beşiktaşlı taraftarlar, inşaatın önünde çektirdikleri 6 bini aşkın selfie’yi sosyal medyada paylaşarak bir ‘inşaat hatıratı’ oluşturdu. Vodafone Arena’ya ‘Stat Abi’ diye hitap etmeyi uygun gören taraftarlar, ‘Stat Abi’ içerikli yaklaşık 2 bin 500 tweet atarak sosyal medyada renkli sohbetlere neden oldu.

Beşiktaş Kulübü tarafından Vodafone Türkiye sponsorluğunda inşa edilen ve tamamlandığında Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olacak Vodafone Arena’ya taraftar ilgisi ve desteği artarak sürüyor. Vodafone Arena’nın sosyal medya hesapları birbirinden renkli sohbetlere sahne olurken, gönderilen mesaj ve fotoğraflarla eğlenceli bir arşiv oluştu.

‘STAT ABİ HATIRATI’

Vodafone Türkiye tarafından hazırlanan infografiğe göre, 100’ü aşkın Beşiktaşlı taraftar, ‘Babadan oğula Beşiktaş’ mottosuyla çocuklarının göbek bağlarını Vodafone Arena’nın temeline gömmek istediğini belirtti. Vodafone Arena’ya ‘Stat Abi’ diye hitap etmeyi uygun gören taraftarlar, ‘Stat Abi’ içerikli yaklaşık 2 bin 500 tweet atarak inşaat konusundaki heyecanını dile getirdi. Aynı şekilde, Vodafone Arena inşaatı önünde 400’e yakını kartal pozu ile olmak üzere 6 bini aşkın selfie çektiren taraftarlar, bunları sosyal medyada paylaşarak adeta bir ‘inşaat hatıratı’ oluşturdu. Vodafone Arena’nın mimarları da bugüne kadar molalarda denize karşı yaklaşık 3 bin 700 demlik çay içerek bu hatırata katkıda bulundu.

Öte yandan İstanbul’un yağmurlu havası Vodafone Arena’nın sosyal medya hesaplarına da yansıdı ve 500’e yakın taraftar ‘Yağmurlu bir günde görmüştüm seni’ içeriğini paylaşırken, ‘Stat Abi, kamerada damla kalmış, siler misin?’ diyenlerin sayısı 80’e yaklaştı. İnşaat başladığından bu yana taraftarın coşkulu sesinden mahrum kalan Beşiktaş semti, büyük Beşiktaş taraftarı gibi olmasa da, iş makinalarının çıkardığı 102 desibellik sesle, güçlü Beşiktaş ruhunu hissetirmeye devam etti.

BİNLERCE TARAFTAR, MİLYONLARCA PAYLAŞIM YAPTI

Vodafone Arena sosyal medya hesapları, Facebook’ta yaklaşık 920 bin, Twitter’da 91 bin, Instagram’da ise 14 bin hayran sayısına sahip. Hayran sayılarının büyümesinin yanı sıra hesaplardaki paylaşımlar da milyonlara ulaştı. Vodafone Arena ‘Yuvaya Ruh Katmaya Geldik’ reklam filmi Facebook’ta 1,2 milyon kişiye, taraftar mesajlarının temele gömüldüğü ‘Temelinde Aşk Var’ belgeseli ise 1,3 milyon kişiye ulaştı. Filmler sadece Facebook’ta 200 binden fazla kez izlendi. Mayıs itibariyle 7/24 canlı yayınlanan Vodafone Arena inşaat çalışmaları, ilk gün itibariyle 80 bin izlenme rakamına ulaşırken, 30 Mayıs’tan bugüne kadar toplam 2,2 milyon izlenme rakamına erişti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER