ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 11:49

Sofuoğlu şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı!

Sofuoğlu şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı!

FIM Superbike ve Supersport Dünya Şampiyonası'nda sezonun 11. yarışı pazar günü koşulacak.


Supersport sınıfında 11. ayak yarışı öncesi ikinci durumda bulunan Mahi Racing Team India Kawasaki pilotu Kenan Sofuoğlu, Türkiye'de yarışacak olmanın heyecanını yaşadığını dile getirdi.

Dünkü basın toplantısında Supersport sınıfında lider durumda bulunan İngiliz pilot Sam Lowes ile birlikte katılan Türk sporcu, "Bu sabah kalktığımda bile Türkiye'de yarışacağıma inanamadım. Bundan önceki yarışlarda perşembe günü yarışlara giderdim. İlk kez böyle bir stresim olmadı. Burada olmanın duygusu bile çok güzel. İnşallah hafta sonu güzel geçer" diye konuştu.

Basın toplantısını izleyenlerce uzun süre alkışlanan Sofuoğlu, İstanbul Park'ta yarışmanın kendisi için de bir ilk olacağını belirterek, "Pisti bilmemek çok büyük sorun değil. Bu anlamda kimsenin bana karşı avantajı yok. Tabii ki kendi evinde yarışmanın bir avantaj olması gerekirdi. Ama öyle bir avantajım olmayacak yarın. Bunu sıkıntı olarak görmüyorum. Tek isteğim motosikletimin ayarlarının bu piste uyması" şeklinde konuştu. Yarışlara 25 bin seyircinin beklendiğiyle ilgili bir soru üzerine de Kenan Sofuoğlu, bunun kendisi için hem avantajı hem de dezavantajının olacağını dile getirerek, "Herkes kazanmamı bekleyecek. Rakibim çok güçlü. Şampiyonluğu kaybetmeye çok yakınım. Güzel bir sezon geçti. Sam Lowes belki benden şampiyonluğu alacak ama olmasaydı bu kadar heyecanlı geçmezdi" ifadelerini kullandı.

Supersport sınıfında 185 puanla Kenan Sofuoğlu'nun 54 puan önünde yer alarak lider durumda bulunan Yakhnich Motorsport Yamaha pilotu Lowes ise güçlü bir yarış geçirmek istediğini belirterek, "Hava çok güzel. Burada olmaktan mutluyum. Kuvvetli bir hafta sonu geçirmek istiyorum" dedi.
Lowes, Sofuoğlu'nun önünde puan avantajı olduğu ifade edilerek, hangi sıra için yarışacağının sorulması üzerine de "Elimden geleni yapıp, eğleneceğim. Müthiş bir mücadele içine gireceğim" diye konuştu.

Superbike sınıfında 287 puanla lider durumda bulunan Kawasaki Racing Team'in İngiliz pilotu Tom Sykes, ilk kez yarışacağı parkuru dolaştığını belirterek, "Bu parkur çok keyifli görünüyor. Rakiplerimin tecrübesi var ama konsantre olup iyi bir hafta sonu çıkarmak için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER