ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 12:22

Soçi'de olimpiyat heyecanı

Soçide olimpiyat heyecanı

22. Kış Olimpiyat Oyunları'nın resmi açılış töreni Soçi Olimpiyat Parkı'ndaki Fisht Olimpiyat Stadı'nda yapılacak.


22. Kış Olimpiyat Oyunları'nda bu akşam yapılacak resmi açılış töreninin ardından yarından itibaren madalya mücadeleleri başlayacak.

Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen kış oyunlarının ilk gününde biatlon, kayaklı koşu, serbest stil kayak, snowboard ve sürat patenindeki çeşitli disiplinlerde madalyalar sahiplerini bulacak.

Kayaklı koşuda Türk sporcu Kelime Çetinkaya'nın da katılacağı skiatlonda madalya mücadelesi TSİ 12.00'de başlayacak.

Biatlon erkekler 10 kilometre sprint madalya mücadelesi TSİ 16.30'da, serbest stil kayak kadınlar mogul son final yarışı TSİ 21.10'da, snowboard erkekler slope stil finalleri TSİ 10.45'te, sürat pateni erkekler 5000 metre madalya mücadelesi TSİ 13.30'da başlayacak.

Oyunlarda yarının programında ayrıca, artistik buz pateni takım yarışında buz dansı kısa dans, tek kadınlar kısa program, çiftler serbest program, luge tek erkekler elemeleri, kayakla yüksek atlamada erkekler normal tepe bireysel eleme turu ve kadınlar buz hokeyi elemeler A Grubu'nda ABD-Finlandiya, Kanada-İsviçre maçları bulunuyor.

Başbakan Erdoğan Soçi'de

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile (TSİ) saat 11.20'de Rusya'nın Soçi kentine geldi.

Başbakan Erdoğan'ı, Adler Havalimanı'nda, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Aydın Sezgin, Soçi Belediye Başkanı Anatoly Pakhomov ile diğer yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Soçi'ye geldi. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER