ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 08:33

Soçi meşalesi Paralimpik Olimpiyatları için tekrar yakıldı

Soçi meşalesi Paralimpik Olimpiyatları için tekrar yakıldı


Soçi 2014 Paralimpik Olimpiyatları, 7 Mart günü yapılan açılış törenin ardından resmen başladı.

Yaklaşık üç hafta önce Kış Olimpiyatları’nın yapıldığı Soçi, bu kez Paralimpik Olimpiyatları’na kapılarını açtı. Paralimpik Olimpiyatları Fişt Salonu'nda yapılan açılış töreni ile resmen başlamış oldu. Kış Olimpiyatları’nda olduğu gibi açılış töreni yine görmeye değer gösterilerle seyircilere unutulmaz anlar yaşattı. Sanatçılar, tiyatrocular ve dansçılar yine güzel müzik, dansları ve gösterileriyle Fişt Salonu'nu bayram yerine çevirdi.

Öte yandan, açılış törenine katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Paralimpik Olimpiyatları’nın başladığını resmen duyurdu.

Törenin sonuna doğru Rus sporcu Sergey Şilov ile Olesya Vladıkina Olimpiyat Meşalesi'ni ateşledi. Meşalenin yanmasıyla yine havai fişek gösterisi yapıldı.

TÜRKİYE TARİHİNDE İLK KEZ KATILACAK

Türkiye iki sporcu ile Paralimpik Kış Olimpiyatları’na ilk kez katılacak. Soçi’de Türkiye’yi milli kayakçılar Esat Bayındırlı ve Mehmet Çekiç temsil edecek. Her iki sporcu da Alp disiplininde yarışacak.

Paralimpik Kış Olimpiyatları’na 45 ülkeden yaklaşık bin 600 sporcunun katılacağı belirtiliyor. Sporcular toplamda 72 ayrı dalda madalya için birbiriyle yarışacak.

Paralimpik Olimpiyatları 7-16 Marta arası yapılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER