ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 15:40

Soçi 2014


Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 11. Paralimpik Kış Olimpiyat Oyunları'nın ilk gün yarışları sonuçlandı.
Rosa Khutor Alp Disiplini ve Laura Biatlon merkezlerinde düzenlenen yarışlarda, Alp disiplini ve biatlonda madalyalar sahiplerini buldu.
Evsahibi Rusya, günü 4'ü altın olmak üzere toplam 12 madalyayla ilk sırada kapattı. Rusya'yı, Almanya ve Ukrayna takip etti.
Oyunlarda, yarın Alp disiplini ve kayaklı koşuda madalyalar dağıtılacak. Milli kayakçı Hilmi Esat Bayındırlı, yarın Alp disiplini süper büyük slalomda (oturarak) mücadele edecek.
Yarışlarda dereceye giren ilk üç isim ve madalya dağılımı şöyle:

- Alp disiplini
Kadınlar iniş:
- Görme engelliler
1- Henrieta Farkasova (Slovakya) 1:31.55
2- Jade Etherıngton (İngiltere) 1:34.28
3- Aleksandra Frantceva (Rusya) 1:35.78

- Ayakta
1- Marie Bochet (Fransa) 1:30.72
2- Inga Medvedeva (Rusya) 1:32.19
3- Allison Jones (ABD) 1:34.09

- Oturarak
1- Anna Schaffelhuber (Almanya) 1:35.55
2- Alana Nichols (ABD) 1:35.69
3- Laurie Stephens (ABD) 1:36.94

Erkekler iniş:
- Görme engelliler
1- Yon Santacana Maiztegui (İspanya) 1:21.76
2- Miroslav Haraus (Slovakya) 1:22.01
3- Mac Marcoux (Kanada) 1:23.02

- Ayakta
1- Markus Salcher (Avusturya) 1:24.35
2- Alexey Bugaev (Rusya) 1:24.41
3- Vincent Gauthier-Manuel (Fransa) 1:25.30

- Oturarak
1- Akira Kano (Japonya) - 1:23.80
2- Josh Dueck (Kanada) - 1:24.19
3- Takeshi Suzuki (Japonya) - 1:24.75

- Biatlon
Kadınlar 6 kilometre - Oturarak
1- Andrea Eskau (Almanya) 19:12.4
2- Svetlana Konovalova (Rusya) 19:31.1
3- Olena İurkovska (Ukrayna) 19:39.6

Erkekler 7,5 kilometre - Oturarak
1- Roman Petushkov (Rusya) 21:03.7
2- Maksym Yarovyi (Japonya) 21:11.9
3- Kozo Kubo (Japonya) 21:45.6

Kadınlar 6 kilometre - Ayakta
1- Alena Kaufman (Rusya) 18:27.2
2- Anna Milenina (Rusya) 18:57.4
3- Iuliia Batenkova (Ukrayna) 19:17.7

Erkekler 7,5 kilometre - Oturarak
1- Vladislav Lekomtcev (Rusya) 19:13.7
2- Mark Arendz (Kanada) 19:14.4
3- Azat Karachurin (Rusya) 19:14.9

Kadınlar 6 kilometre - Görme engelliler
1- Mikhalina Lysova (Rusya) - 20:03.2
2- Iuliia Budaleeva (Rusya) - 20:31.7
3- Oksana Shyshkova (Ukrayna) - 20:49.0

Erkekler 7,5 kilometre - Görme engelliler
1- Vitaly Lukyanenko (Rusya) 20:18.8
2- Nikolay Polukhin (Rusya) 20:29.8
3- Vasili Shaptsiaboi (Belarus) 21:06.6

- Madalya dağılımı
Sıra Ülkeler Altın Gümüş Bronz Toplam 1 Rusya 4 6 2 12 2 Almanya 2 - - 2 3 Ukrayna 1 1 3 5 4 Slovakya 1 1 - 2 5 Japonya 1 - 2 3 6 Fransa 1 - 1 2 7 Avusturya 1 - - 1 8 İspanya 1 - - 1 9 Kanada - 2 1 3 10 ABD - 1 2 3 11 Büyük Britanya - 1 - 1 12 Belarus - - 1 1

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER