ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 15:21

Soçi 2014


Rusya'nın Soçi kentinde 22. Kış Olimpiyat Oyunları'nda kayaklı koşu skiatlon mücadelesini son sırada tamamlayan Kelime Çetinkaya, bu branşta dünyanın en iyi sporcularıyla yarışmanın önemli olduğunu belirterek, "Bu ülkeler arasında Türkiye'yi temsil etmek gurur verici" dedi.
"Laura" Kayaklı Koşu ve Biatlon Merkezi'nde 61. ve son sırada tamamladığı kadınlar skiatlon mücadelesinin ardından AA muhabirine yarışı değerlendiren Çetinkaya, "Çok zor bir yarıştı. Hava güneşli ve yapay kara, farklı bir madde kattıkları için pistte karda bazı yerlerde problem vardı. Genel olarak iyi bir yarıştı, ancak pistin zorluğu vardı. Bunca devin arasında yer alabilmek, start almak da çok önemli. Sonuçta sayılı ülker bu sporda başarılı. Bu ülkelerin arasında yer alabilmek de bizi gururlandırıyor. Bu ülkeler arasında Türkiye'yi temsil etmek gurur verici" ifadelerini kullandı.

- "Tecrübe kazanmak önemliydi"

Çetinkaya, skiatlon mücadelesinin kendi yarışı olmadığına dikkati çekerek, Soçi 2014'te yarışacağı diğer iki branş serbest sprint ve 10 kilometre klasikte daha iyi olacağını kaydetti.
Skiatlon yarışına girmenin kendisi için iyi bir tecrübe olduğunu vurgulayan milli sporcu, "Soçi'de sprint ve klasik yarışım var. Skiatlon benim yarışım değildi, ancak bu yarışa da girmek ve tecrübe kazanmak önemliydi. Sprint ve klasikte elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

- "Herkesin vatan için farklı bir görev var..."

Herkesin ülke için farklı bir görevi olduğunu, kendisinin de üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştığını kaydeden milli kayakçı, katıldığı olimpiyatların hepsine de vize alarak geldiğini hatırlattı.
Çetinkaya, "Sonuçta katıldığım yarışmalarda aldığım puanlar neticesinde bu sıralamada yer alabilmek hem benim hem de ülkem için ve bayrağım için gurur verici. Bayrağımızı burada dalgalandırmak önemli. Biz vatan için buradayız. Herkesin vatan için farklı bir görevi var. Biz de görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Olimpiyata vize alarak gelen branşlardanız. Bundan önceki 3 olimpiyata da vize alarak geldik" ifadelerini kullandı.

- 10 kilometre klasik ve serbest sprint yarışları

Kelime Çetinkaya'nın Soçi 2014'teki mücadelesi 11 Şubat Salı günü kadınlar serbest sprint mücadelesiyle devam edecek. Tecrübeli sporcunun yer alacağı bu ikinci yarışın elemeleri TSİ 12.00'de başlayacak. Elemelerden sonra 5 çeyrek final turu ve 2 yarı final turunun ardından final yarışı koşulacak.
Milli kayakçı son olarak 13 Şubat Perşembe günü 10 kilometre klasik yarışında yer alacak. Bu mücadelenin startı da TSİ 12.00'de verilecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER