ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 16:22

Snowboardçılar ölüme meydan okudu


Erzurum’da düzenlenen 17th Snowboard World Junior Championships (17. Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası) fırtınadan dolayı iptal edildi. Hava muhalefeti dolayısıyla yapılamayan 2. gün yarışları Salı gününe ertelendi.

Palandöken Kayak Merkezi’nde oluşan fırtınaya aldırış etmeyen bir grup snowboardcu ezilmemiş karın üstünde kayarak adeta ölüme meydan okudu. Gençlerin nefes kesen gösterisi saniye saniye görüntülendi. Bazı snowboardçıların tepe taklak olup karın içine saplanması korkuya neden oldu. Ancak defalarca takla atıp karın içinde yuvarlanan snowboardcılar hiçbir şey olmamış gibi gösterilerine devam etti.

Yabancı oldukları öğrenilen genç kayakçılar, fırtınanın etkisiyle oluşan kar yığınlarının alt kısımlarına kendilerine rampalar oluşturdu. Ardından kendilerini kar birikintilerinin üstünden bırakıp rampalarda zıpladı. Bu zıplama sırasında zaman zaman renkli görüntüler oluşurken bazen de korku dolu anlar yaşandı. Ezilmemiş karın üstüne düşen snowboardçılar kendilerini defalarca takla atmaktan alıkoyamadı.

Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası için Erzurum’a gelen Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan Palandöken Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Baykan ardından kayak milli takımı oyuncularıyla bir araya geldi. Baykan burada Türkiye’nin son yıllarda ev sahipliği yaptığı uluslar arası spor organizasyonları hakkında konuştu. Baykan, “Mersin’de 17. Akdeniz Olimpiyatları için hummalı bir çalışma var. Türkiye, Yunanistan’ın 6 yıl önce alıp ‘yapamayacağım’ deyip 2 yıl ortada bıraktığı Akdeniz Oyunlarını gerçekleştirmek için hummalı bir çalışma sergiliyor. 1 buçuk yıl gibi kısa bir süre içinde 500 milyon liraya yakın bir yatırımla Mersin’de bir mucize ortaya konuluyor. Erzurumlular bu mucizeyi 2011’de yaşadı. Tesis, organizasyon, olmadığımız spor dallarında da olmamıza imkan sağlıyor. Türkiye’nin her alanda olduğu gibi sporda da önü açıktır.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER