ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 15:51

Sneijder'in rekorunu Drogba kıracak!

Sneijderin rekorunu Drogba kıracak!


Ara transfer döneminde Wesley Sneijder ve Didier Drogba transferiyle sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da ses getiren Galatasaray'da sarı-kırmızılı taraftarların kulüp ürünlerine olan ilgisi yönetimin de yüzünü güldürüyor.

Son 1 yılda toplam 32 milyon 663 bin TL'lik üren satışı gerçekleştiren ve bir önceki yıldaki 1 milyon 145 TL'lik zarardan kurtularak 4 milyon 684 bin TL kara geçen Galatasaray, asıl büyük patlamayı Didier Drogba'nın İstanbul'a ayak basmasının ardından yapmayı planlıyor.

Wesley Sneijder'in İstanbul'a geldiği gün 6.900 forma satışı yapan GS Store'lar, son 12 günlük süreçte ise büyük bir kısmı Sneijder'e ait olan 20 bine yakın forma satışı gerçekleştirdi. Son dönemde en çok Felipe Melo forması satan GS Store'lar Wesley Sneijder'in transferinin ardından 14 numaralı satışında büyük bir patlama yaşadı ancak gözler şu anda tam anlamıyla Didier Drogba'nın forma satışına çevrildi.

ASIL BÜYÜK PATLAMA SCHALKE MAÇINDA...

Şu anda GS Store'larda 12 numara ile satışta olan Drogba formasının büyük bir talep gördüğü ancak bu talebin Fildişi yıldızın İstanbul'a ayak bastıktan sonra çok daha ileri bir seviyeye ulaşacağı belirtildi.

Wesley Sneijder'in forma satış rakamını kısa bir süre içerisinde geçmesi beklenen Didier Drogba için özel kampanyalar düzenlemeye hazırlanan GS Store Yönetimi, Fildişi ile Nijerya arasında oynanacak maçın sonucuna göre planlarını yeniden revize edecek.

Fildişi Sahili'nin Afrika Kupası'nda finale yükselmesi durumunda 13 Şubat'ta İstanbul'da olması beklenen Didier Drogba'nın TT Arena'ya 20 Şubat'ta Schalke maçıyla ayak basacak. Sarı-kırmızılı kulübün ilk 6 aylık periyotta Sneijder ve Drogba'nın forma satışlarından yaklaşık 7 milyon TL'lik gelir elde etmesi bekleniyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER