ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 11:38

"Sneijder'in beyni ayaklarına hükmetmiyor"

"Sneijderin beyni ayaklarına hükmetmiyor"

Ünlü spor yazarları ve yorumcular Sneijder'in performansını değerlendirdi.


İşte ünlü yazarların ve Alpay Öcalan'ın Wesley Sneijder değerlendirmeleri;

OTORİTELER NE DİYOR?

MEHMET DEMİRKOL: SNEİJDER PROBLEMİNİ MANCİNİ ÇÖZER

Sneijder, flaş transfer kapsamında bir yönetim transferi. Drogba önce gelseydi belki alınmayacaktı. Oynayabilmesi için, sistemin onun üzerine inşaa edilmesi gerekiyor. Bu da maliyetli bir iş. Şu an itibariyle faydalı olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü Sneijder’ın üzerine oyun kuracak kadro olgunluğu yok. Çok iyi 2 kanat hücumcusu lazım. Amrabat o seviyede değil, Bruma da yolun çok başında. Eğer 4-4-1-1 oynanırsa Sneijder, Drogba’nın ardında tek oyuncu olarak belli standart tutturabilir. O zaman Bruma ve Amrabat’a sıra gelmez, Umut ve Burak ise çok zor forma bulur. Yani Sneijder’ın varlığı birçok oyuncunun yokluğu anlamına gelir. Sneijder, şimdilik G.Saray’da büyük problem. Ancak bu işi Mancini çözer. Zaten bu yüzden takımın başına getirildi.

UĞUR MELEKE: ‘10’ DÖNÜŞÜMÜNE AYAK UYDURAMADI

10 numaralardaki dönüşüme Sneijder ayak uyduramadı. Takımın zayıf halkası olduğunun farkında ve bu durum onu gerginleştiriyor. 10 numaralardan önceleri (Kaka, Diego gibi) hiç savunma yapmaları beklenmiyordu. 5-6 yıl önce Mesut Özil gibi bir yanıyla savunma yapan ‘10’ları izlemeye başladık. Sneijder’ın savunmaya hiç katkısı olmadığı gibi hücumda da pas istatistiği çok düşük. Çünkü keyifsiz. O yüzden Mancini’ninWesley’i düzeltmesinden ziyade Sneijder’ın kafasında Sneijder’ı düzeltmesi lazım. Bu da kolay bir iş değil. Mancini, 10 numaralar konusuna kafa yoran bir adam. ‘10’ oynamayı çok istedi ama, kulüplerindeki koşullardan dolayı çoğunlukla santrforluk yaptı. Futbolculuğundan sonra 10 numarayla ilgili tez bile yazdı.

ALPAY ÖZALAN: AYAKLARINDAN ÇOK ÇENESİ ÇALIŞIYOR

Bir oyuncunun fiziği ne kadar güçsüzse, sahada ne kadar verimsizse işi çeneye vurur. Bu bir gerçektir. Sneijder’ın fizik kondisyonu bir hayli düşük. Ayaklarını iyi çalıştıramadığı için sinirine hakim olamıyor, daha çok çenesi çalışıyor. Çünkü beyin ayaklara hükmetmiyor. İstediklerini güçsüzlüğünden dolayı yapamıyor. Ama sonuçta kalitesi, kariyeri belli bir oyuncu. Fizik kondisyonu iyileşirse, Avrupa’da izlediğimiz Sneijder’ı tekrardan görürüz. Mancini onu yakından tanıyan bir hoca. Antrenmanlarda hem fiziksel hem psikolojik destekte bulunacaktır. Onu iyi tanıması büyük bir avantaj.

1 gol, 1 de asisti var

Sneijder bu sezon ligde 6, Şampiyonlar Ligi’nde 2 ve Süper Kupa’da 1 maç olmak üzere toplam 9 kez sahaya çıktı. Bekleneni veremeyen Hollandalı, sadece 1 gol, 1 asistle oynadı.

Maliyeti 25 milyon Euro

Inter’den 7.5 milyon Euro’ya alınan, 3.9 milyon Euro imza parası ödenen Sneijder geçen yıl 2.5 milyon Euro kazandı. Hollandalı, 3 yılda 9.6 milyon Euro garanti ücret ve 1.5 milyon Euro maç başı ücreti alacak.

(Habertürk)

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER