ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 18:39

Slaven Bilic'ten CAS yorumu

Slaven Bilicten CAS yorumu

Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic: "Tromsö ile sezonun şimdiye kadarki en önemli maçını oynayacağız"


Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa  Ligi play-off turunda yarın Norveç temsilcisi Tromsö ile oynayacakları  karşılaşmanın, kendileri açısından sezonun şimdiye kadarki en önemli maçı  olacağını söyledi. 
 
Slaven Bilic, takım kaptanı Tomas Sivok ile birlikte BJK Nevzat Demir  Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, "Yarın büyük bir maç oynayacağız.  Sezonun şimdiye kadarki en önemli maçı. Zor bir karşılaşma olacak. İlk maçtaki  performanstan, skordan ben ve oyuncularım memnun değiliz. Orada istediğimiz  performansı gösteremedik" diye konuştu. 
 
Norveç'teki ilk maçta golü erken bulduktan sonra rahatladıklarını  belirten Bilic, "İlk maçta golü bulduktan sonra başımıza geleceğin en kötüsü  geldi. Maç kendi akışında ilerler, oyunu koparırız diye düşündük. Rakibe güveni  ve şansı veren bizdik. Aptalca hatalar yaptık ve bir anda geriye düştük. Son 20  dakikada gayretimiz vardı ama sihirli değnek değmişcesine durumu değiştirmek  kolay olmadı" ifadelerini kullandı. 
 
Hırvat teknik adam, güçlü bir takıma sahip olduklarını vurgulayarak,  "Biraz yorgun olabiliriz. Zor bir lig maçı oynadık ama umarım kaptan ve  oyuncularım yeterince dinlenmiştir. Sezonun en önemli maçına çıkacağız. 2-1  geride başlıyoruz ama yarın rakibi elemek için elimizden geleni yapacağız"  şeklinde konuştu. 
 
CAS KARARI 
 
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemisi'nin (CAS), Fenerbahçe'nin cezasını  onadığının hatırlatılıp, "Beşiktaş'ın cezası da cuma günü netleşecek. Bu durum  Tromsö maçı öncesi futbolcularınızı etkiler mi?" sorusuna Bilic, şöyle yanıt  verdi: 
 
"CAS konusunda bizim elimizde olan birşey yok. Oyunculara da bunu  anlatmaya çalıştık. Tamamıyla yarınki maça konsantre olmak istiyoruz. Bugün çıkan  karardan sonra mutlaka kafalarının bir yerinde olacak. Bunu engellemek zor. Biz  tamamen yarınki maça odaklandık. Sezonun en önemli maçı ve yarın kazanmak için  çıkacağız." 
 
TRANSFER KONUSU 
 
Slaven Bilic, sol beke transfer yapıp yapmayacakları sorusuna,  "Transfer konusunda araştırma aşamasında değiliz, sonuçlandırmaya çok yakınız ve  çalışmaya devam ediyoruz. Bir kişi var olursa harika olur, olmasa da. Çünkü  harika bir kadromuz var. Bu transfer için 4 haftadır çalışıyoruz. Bize de bağlı  değil, başka türlü şeyler de var" diye yanıt verdi. 
 
Hırvat teknik adam bazı yeni transferlerin henüz şans bulamamasıyla  ilgili olarak da "Ömer'in sakatlığı vardı, bugün takımla çalışacak. Sezer kampta  bizimle çalışamadı, açığını kapatmaya çalışıyor. Eneramo geçirdiği operasyondan  sonra yeni yeni toparlanıyor. Pedro Franco hazır durumda. Güçlü bir kadromuz var.  Oyuncular iyi durumdalar, hem gösterdikleri tavır hem de antrenmanlardaki  performanslarından memnunuz. Sezon içinde tüm oyuncuların katkısına ihtiyacımız  olacak" diye görüş belirtti. 
 
Bilic, lige çok iyi bir başlangıç yaptıklarını kaydederek, şunları  kaydetti: 
 
 "Takımın özgüveni açısından önemli ama bir taraftan da tehlikeli.  Bana, kaptan ve çalışanlara büyük görev düşüyor. Norveç'te başımıza gelenin tüm  sezonda başımıza gelmemesi gerekiyor. İlk 10 dakika iyi oynadık skoru bulduk ama  sonra işimiz kolaylaştı sandık. Lig boyunca çok iyi odaklanmalıyız ve hataları  azaltmamız gerekiyor. Yüzde 100 ile devam etmeliyiz ancak bu şekilde  performansımız yükselecektir." 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER