ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 11:21

Sivasspor’un en hırçın ismi Ziya Erdal

Sivassporun en hırçın ismi Ziya Erdal

Kırmızı-beyazlı ekipte, geride kalan 2012-2013 sezonunda 1 kırmızı, 8 sarı kart gören Ziya Erdal, takımın en hırçın ismi olarak dikkati çekti.


Sivasspor’da geride kalan 2012-2013 sezonunda 1 kırmızı, 8 sarı kart gören savunma oyuncusu Ziya Erdal, takımın en hırçın ismi oldu.

Yiğidolar’da, geride kalan sezonda forma şansı bulan 27 futbolcudan 23’ü kartla cezalandırıldı, 4’ü ise sezonu kart görmeden tamamladı.

Kırmızı-beyazlı ekibin futbolcuları, 5 kırmızı, 85 sarı kart gördü. Yiğidolar’da 1 kırmızı ve 8 sarı kart gören savunma oyuncusu Ziya Erdal, kırmızı-beyazlı ekibin en hırçın ismi olarak dikkati çekti.

Sivasspor’un sezonun 26. haftasında deplasmanda 2-1 yenildiği Akhisar Belediyespor maçında kırmızı kart gören ve 1 müsabakadan men cezası alan Ziya Erdal, 28. haftasındaki Orduspor maçında takımından ayrı kaldı. Yiğidolar’da Ziya Erdal’ın yanı sıra Kadir Bekmezci, Uğur Kavuk, Jan Rajnoch ve Murat Akça da birer kez kırmızı kartla cezalandırıldı.

Kırmızı-beyazlı ekipte, 22 farklı oyuncu sarı kart gördü. Hakemler tarafından 8’er kez sarı kartla cezalandırılan Ziya Erdal ve Aatif Chahechouhe’yi 7’şer sarı kartla Michael Eneramo ve Uğur Kavuk takip etti. Kadir Bekmezci 6, Jan Rajnoch ve Jakub Navrail ise 5’er kez sarı kartla cezalandırıldı. Kırmızı-beyazlı ekipte kaleciler Korcan Çelikay ve Atilla Koca ile Cihan Özkara ve Stefan Senecky maçları kart görmeden tamamladı.

Ligde en fazla kırmızı kart gören 7 ekip arasında yer alan Sivasspor, ligin en fazla sarı kart gören 7. takımı olarak kayıtlara geçti.

Sivasspor’da kartların oyunculara göre dağılımı şöyle:

Futbolcu Sarı Kırmızı Kart

Ziya Erdal 8 1
Uğur Kavuk 7 1
Kadir Bekmezci 6 1
Jan Rajnoch 5 1
Murat Akça - 1
Aatif Chahechouhe 8
Michael Eneramo 7
Jakub Navratil 5
Milan Borjan 4
Erman Kılıç 4
Hakan Arslan 4
Ümit Kurt 4
Doğa Kaya 3
Hayrettin Yerlikaya 3
Kamil Grosicki 3
Arkadiusz Piech 3
Erhan Güven 2
Ricardo Pedriel  2
Mehmet Nas 2
Abdulkadir Özgen 2
Adem Koçak 1
Milan Cerny 1
Sercan Yıldırım 1 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER