ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 11:22

Sivasspor'dan Roberto Carlos açıklaması

Sivasspordan Roberto Carlos açıklaması

Sivasspor Kulübü Başkanvekili Sarılar: "UEFA'nın Peru'dan alınan diplomayı kabul etmemesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil"


Sivasspor Kulübü Başkanvekili Erdal Sarılar, "Roberto  Carlos'un teknik direktörlük diplomasının geçersiz olduğu" yönündeki iddialara  ilişkin, "Roberto Carlos'un sahaya inmesinde, teknik direktörlük yapmasında hiçbir sıkıntı yok" dedi. 
 
Sarılar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Carlos'un, teknik  direktörlük diplomasını Peru'dan almasının herhangi bir sorun teşkil etmediğini,  bu ülkenin de FIFA üyesi olduğunu belirtti. 
 
Peru'dan alınan diplomanın sadece Güney Amerika ülkelerinde geçerli  olması gibi bir durumun da söz konusu olmadığını vurgulayan Sarılar, "Güney  Amerika'da geçerli olduğu yalan. FIFA dünyanın her yeridir. Peru'da kolay  alınıyorsa, adam almış. İsterse gider Özbekistan'dan da alabilir" diye konuştu. 
 
Carlos'un teknik direktörlüğü ile ilgili bir sıkıntı olmadığını  savunan Sarılar, şunları kaydetti: 
 
"UEFA'nın Peru'dan alınan diplomayı kabul etmemesi gibi bir durum  kesinlikle söz konusu değil. Burada problem, Türkiye'de teknik direktörlük  yapabilmesi için pro-lisans sahibi olmak gerekiyor. Hocamız, pro-lisansı  doldurmamış. Pro-lisansı doldurmak için 5 yıl üst üste teknik direktörlük yapmak  gerekiyor. TFF, bugün ilgili kurullarında konuyu görüşecek. Talimatta değişiklik  yapılabilir. Roberto Carlos'un sahaya inmesinde, teknik direktörlük yapmasında  hiçbir sıkıntı yok." 
 
  
 
    Sarılar, Carlos'un takımdan ayrılmasının da söz konusu olmadığını  sözlerine ekledi. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER