ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 17:31

Sivasspor dönüm noktasında

Sivasspor dönüm noktasında

Sivasspor Teknik Direktörü Çalımbay: ”Kupada iyi bir yere geldik. Fenerbahçe maçı da dönüm maçı. Her şey bizim elimizde” dedi.


Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe’ye karşı zorlu bir maça çıkacaklarını belirterek, ”Kupada iyi bir yere geldik. Fenerbahçe maçı da dönüm maçı. Her şey bizim elimizde” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası (A) Grubu’nda Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Sivasspor’da, teknik direktör Çalımbay, idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İki gün arayla maç yaptıklarını, bu nedenle sıkıntı yaşadıklarını belirten Çalımbay, kadrolarının dar olduğunu söyledi. Çalımbay, oyunculardan hem lig hem de kupa maçlarında forma giydikleri için istenilen verimi alamadıklarını kaydetti.

Fenerbahçe ile çarşamba günü kupada, hafta sonu da ligde karşılaşacaklarını anımsatan Çalımbay, bu iki maçı en iyi şekilde atlatarak yollarına devam etmek istediklerini söyledi. Çalımbay, ”Kupada iyi bir yere geldik. Fenerbahçe maçı da dönüm maçı. Her şey bizim elimizde” dedi.

Transfer çalışmalarıyla ilgili soru üzerine Çalımbay, ”Transfere son noktayı koymadık. İşin gerçeği şu; seyrettiğimiz oyuncuları alamadık ve zamanında alamadık” diye konuştu.

Yeni transferlerden Sercan Yıldırım ve Arkadiusz Piech’in henüz hazır olmadığını ifade eden Çalımbay, iki oyuncunun da zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Çalımbay, 1-2 oyuncuyu daha kadrolarına kattıkları takdirde sıkıntılarının kalmayacağını belirterek, şunları kaydetti: ”Zaten kupada da yolumuza devam edersek, kesinlikle almamız gerekiyor. Çünkü ondan sonra daha da zorlaşıyor. İnşallah buradan çıkarsak, rakibimiz daha güçlü bir takım olacak. Daha iyi şekilde motive olmamız, daha çok mücadele etmemiz gerekiyor, daha çok orayı düşünmemiz gerekiyor. Çünkü final oynayacağız ondan sonra. İnşallah oyuncu alırız diye düşünüyoruz ama karar yönetimin.” Faslı oyuncu Abdurrezzak Hamdallah’ın transferinin sorulması üzerine Çalımbay, en çok istedikleri oyuncunun Hamdallah olduğunu, bu transfer için yönetimin uğraştığını sözlerine ekledi.

İDMAN

Ziraat Türkiye Kupası (A) Grubu’nda Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarına kulüp tesislerinde gerçekleştirdiği antrenmanla başlayan Sivasspor’da, dünkü Mersin İdmanyurdu maçında forma giyen futbolcular takımdan ayrı çalıştı.

Sakatlığı bulunan Michael Enaramo ve Uğur Kavuk’un katılmadığı idmanda, hafif sakatlığı bulunan Aatif Chahechoue ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER