ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:44

Sivas galibiyetine ’’250 Bin Lira’’ prim

Sivas galibiyetine 250 Bin Lira prim


KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Sivasspor galibiyetine 250 bin TL prim vereceklerini söyledi.

Kardemir D.Ç Karabükspor’a Gerede etabı çalışmalarının son gününde Karabük Valisi İzzettin Küçük, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç ve Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel moral ziyaretinde bulundular. Kulüp başkanı Nevzat Şahin ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyaretin ardından kent protokolü Karabükspor takımı ile beraber akşam yemeği yenildi.

Yemekte Karabükspor’un ana sponsoru olan KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan ise Sivas galibiyetine 250 bin TL prim vereceğini söyleyerek, “Burada söylenecek çok laf var da, biz geriye gitmeyelim. Bu saatten sonra biz ligde kalmanın imkanlarını arayalım. Arkadaşlar, eğer lig de kalırsanız sizin kulüpte olan alacaklarınızı ödemeyi taahhüt ediyoruz bu bir. İkincisi, ligde kaldığınızda size biz sponsorunuz KARDEMİR olarak ek bir prim vereceğiz. Bu rakamı şimdilik 250 bin lira olarak düşünüyoruz. Onu artırmanın da çaresini arayacağız, ama ligde kalırsanız. Artık kalmadığınız takdirde dükkan kapanır” ifadelerini kullandı.

Yolbulan, Karabükspor’un golcü oyuncusu Lua Lua’ya da takılarak senden iki gol bekliyorum dedi.
Kulüp Başkanı Nevzat Şahin ise, "Önemli bir süreçten geçiyoruz. Bizim ve takımımız için iki hafta çok önemli. Oyuncularımız inşallah Sivasspor ve Fenerbahçe maçlarını alarak ligde kalacaklarına söz verdiler. Yeni teknik heyetimizle birlikte inşallah bu işi başaracağız” dedi.

Karabük Valisi İzzettin Küçük takıma hitaben yaptığı konuşmasın da, "Sizler bizlere büyük gurur ve mutluluklar yaşattınız. Karabük gibi orta ölçek bir ilin ismini Süper Lig’de bulunan bu takımımızla birlikte sürekli duyurduk. Yıllar boyunca bir çok kişinin kulağı Karabük’te oldu veya Karabükspor’da. Karabükspor üzerinden Karabük ili kendini daha iyi ifade edebildi. Her takımın başına gelebilecek olan bu süreç bizim başımıza geldi. Biraz sıkıntılı bir dönemdeyiz. Ama Karabükspor daha önceleri de birçok sıkıntılar yaşadı. Biz bu sıkıntıyı aşacağız, çünkü yinede bizim durumumuz ne Ordu’nun nede Mersin’in durumu, her şey bizim elimizde. Her şey bizim elimizde ve bizim ayağımızda. Biz kimsenin merhametine muhtaç değiliz" diye konuştu.

Takım kaptanlarından Birol Hikmet ve İlhan Parlak Karabükspor’un buraları hak etmediğini vurgularken kalan 2 maçı da kazanarak ligde kalacaklarını belirtiler.

Takımın teknik sorumlusu Suat Sarıcan ise desteklerinden dolayı Vali, Belediye Başkanı ve Kardemir Yönetimine teşekkür ederken ligde kalacak güçte ve inançta olduklarını dile getirdi.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER