ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 17:52

Sındırgı'da ata sporu cirit büyük ilgi gördü

Sındırgıda ata sporu cirit büyük ilgi gördü


Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde devam eden 15. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günleri Etkinlikleri kapsamında ata sporu cirit yarışları bugün yapıldı.

Sındırgı Atlı Spor Kulübü üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen cirit ve değnek oyununu izlemeye ilçe halkı ve çevre ilçelerden yüzlerce vatandaş büyük ilgi gösterdi. Sındırgı Belediyesi cirit gösterilerini izlemeye gitmek isteyenler için Cumhuriyet Meydanı'ndan ücretsiz otobüs kaldırdı. Cirit gösterileri dualar eşliğinde başladı. Atlı Spor Kulübü üyelerinin kıyasıya mücadelesi vatandaşlardan tam not aldı. Değnek gösterilerinde seyircilerin arasına giren at seyircilere zor anlar yaşattı.

Kocakonak Panayır Alanı'nda yapılan gösteriye büyük bir ilgi vardı. Cirit yarışları iki bölüm halinde yapıldı. İlk bölümde Sındırgı Atlı Spor kulübü cirit oyununu, ikinci bölümde ise Değnek oyunu oynandı. Cirit gösterisinde dereceye girenler ödüllerini cirit sonunda aldı.

Cirit davul ve zurnanın yanık nağmeleri arasında Sındırgılılara heyecanlı ve eğlenceli bir gösteri sundu. Oyunun sonunda ciritçilerin söyledikleri güzel maniler ile izleyenlerin takdirini kazandı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER