ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 08:23

Şimdi biz de aynı saygıyı bekliyoruz

Şimdi biz de aynı saygıyı bekliyoruz

Trabzonspor - Fenerbahçe maçından önce olası sorunları engellemek için Rize'de konaklayacak FenerbahçeTrabzonspor'a göndermede bulundu.


Fenerbahçe'nin pazartesi günkü kritik maç için Rize'de kalmayı tercih etmesi sarı-lacivertlilerle, Trabzonspor arasında demeç savaşları yaşanmasına neden olmuştu.

Şampiy10'un haberine göre, İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe kafilesinin Trabzon'da konaklamamasının ortamı daha çok gerebileceğine dikkat çekerken, sarı-lacivertliler de geçmiş dönemde yaşananlardan edindikleri tecrübeyle böyle bir karara imza attıklarını savunmuşlardı.

SarıI-lacivertli yöneticiler bu açıklamayı yapmadan önce kendi aralarında gerçekleştirdikleri durum değerlendirmesinde Trabzonlular'dan kendilerini örnek almaları gerektiği düşüncesinde birleşirken, şu ifadeleri kullandılar:

"Trabzonspor kafilesi Kadıköy'de ilk yarıda oynanan maç için Bağdat Caddesi'nin göbeğinde, Suadiye'deki otelde kaldı. Karşılaşmaya gelirken, Cadde güzergahını izleyip, stada sorunsuz şekilde geldi. Bu süreç zarfında hiçbir olayla karşılaşmadı. Aynı zamanda 90 dakika boyunca da trübünlerden küfür duymadılar, yabancı madde de atılmadı. Sadece maç bitiminde başkanları İbrahim Hacıosmanoğlu, kendisine yapılan hatalı bilgidilendirilmeden dolayı yanlış kapıdan çıkınca ufak bir hadise yaşandı. Üstelik biz de yönetim olarak misafir kafileyi otobüse kadar uğurlamıştık.

Odaya ışık ve korna

Şimdi biz de haklı olarak Trabzon'da yapacağımız maç için aynı şekilde sorunsuz bir seyahat planı yapmalıyız. Biz gerekenleri yaptık, onlar da yapsın. Daha önce Trabzon'da kaldığımız zaman, gece taraftarların çıkarttığı gürültüden dolayı futbolcularımız sabaha kadar uyuyamadı. Sahildeki Nov Otel'de konakladığımızda bazı taraftarlar denizden bizi rahatsız ettiler. Odalara ışık tutup, korna çalmışlardı. Bu sebepten biz de Rize'de kalmayı tercih ettik."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER