ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 16:27

Şile, Surf Boat Yarışları'na ev sahibi oluyor

Şile, Surf Boat Yarışlarına ev sahibi oluyor


 Şile, Uluslararası Su Sporları Şöleni'ne ev sahipliği yapacak. Şile Belediyesi ve Şile Su Sporları Kulübü ortak çalışması olan şölen, yerli ve yabancı çok sayıda katılımcıyla gerçekleşecek. Yarışlar, 28 Nisan Pazar günü saat 13.00'te Şile Ayazma Plajı'nda yapılacak.

Şölene surf boat çalışmalarını sürdüren üniversiteler, kulüpler ve surf boat’u dünyaya yayan Avustralyalı sporcular katılıyor. Şölen içerisinde su sporlarını kapsayan çeşitli yarışmalarda gerçekleştirilecek. Okyanusta can kurtarma ihtiyacı ile birlikte ortaya çıkan surf boat sporu, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde büyük ilgi görüyor.

Takım halinde hareket edilmesini gerektiren spor, güç ve dayanıklılığa dayanıyor. Avustralya’dan tüm dünyaya yayılan spor Şile’de de kulüpsel olarak rağbet görüyor. Avustralyalı antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalarla belirli düzeye gelen Şile Su Sporları Kulübü bu yıl Çanakkale’de yapılan törenlerde de surf boat gösterisi yaptı. Olimpik spor olması için mücadelenin verildiği surf boat sporu izleyiciler açısından da son derece renkli görüntüler içeriyor.

Uluslararası Su Sporları Şöleni'ne katılımcılar ise şöyle: Avustralya Bayan Takımı, Avustralya Erkek Takımı, Yıldız Üniversitesi, Tekirdağ Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Şile Su Sporları Kulübü.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER