ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 12:39

Şike davası sonucu Hasan Şaş'ı harekete geçirdi

Şike davası sonucu Hasan Şaşı harekete geçirdi

Fenerbahçeli avukatlar, Fatih Terim'in yardımcılığını yaptığı dönemde Hasan Şaş'ı 'şike' yaptığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etti.


Şike davası sonucu Hasan Şaş'ı harekete geçirdi...Fenerbahçeli avukatlar, Fatih Terim'in yardımcılığını yaptığı dönemde Hasan Şaş'ı 'şike' yaptığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etti. Savcılık, Şaş'ı suçsuz bulunca bu kez de Hasan Şaş iftira atıldığı gerekçesiyle avukatlardan şikayetçi oldu.

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği, geçtiğimiz aylarda İstanbul Savcılığı'na başvurarak o dönem G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yardımcısı olan Hasan Şaş'ın, 6 Nisan 2013'te oynanan G.Saray-Mersin İY maçında şike yaptığını iddia etti. Dilekçeye göre Şaş, Mersin'in Arjantinli futbolcusu Emmenuel Culio'ya maçta nasıl oynaması gerektiğine dair talimatlar verdi ve kötü oynaması gerektiğine dair telkinlerde bulundu.

YÖNETİCİ AÇIKLADI

Avukatlar bu iddialarına delil olarak ise 'Derin Futbol' isimli televizyon programının kasetini sundular. Mersin yöneticisi Mehmet Işık'ın iddialarını açıkladığı kasetin delil kabul edilerek G.Saray ve Şaş hakkında işlem yapılması istendi. Savcılık soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde takipsizlikle sonuçlandı. Savcı iddiaları yersiz buldu.

ŞAŞ'TAN KARŞI ATAK

Savcılıktan takipsizlik kararı çıkması üzerine bu kez adı şike olayına karıştırılan Hasan Şaş harekete geçti. Avukatı kanalı ile İstanbul Savcılığı'na başvuran Şaş kendisine iftira atıldığını, Fenerbahçeli Avukatlar Derneği yöneticileri olan 5 avukat hakkında yasal işlem yapılmasını talep etti. Savcılık bu şikayet üzerine de soruşturma başlattı.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER