ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 12:04

Siirt Engelliler Kulübü ilk maça hazırlanıyor

Siirt Engelliler Kulübü ilk maça hazırlanıyor


Siirt İşitme Engelliler Spor Kulübü ilk resmi maçını 16 Mart’ta Siirt Atatürk Stadı'nda Batman Kozluk İşitme Engelliler Kulübü'yle yapacak.

Bu yıl kurulan Siirt İşitme Engelliler Futbol Kulübü’nün lige hazır hale geldiğini bildiren Kulüp Başkanı Seyfettin Kol, maç öncesi 25 işitme engelli futbolcuyla haftada 3 gün antrenman yapıldığını söyledi. Kol, şöyle konuştu:

"Bu yıl kurulan kulübümüz Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig 9. Grup'ta mücadele edecek. Diyarbakır'dan 3, Van'dan 3 yeni futbolcuyu transfer ederek kadromuzu güçlendirdik. 16 Mart'ta ilk resmi maçımızı, Batman Kozluk İşitme Engelliler ile Atatürk Stadı'nda yapacağım karşılaşma ile başlatıyoruz. Amacımız Siirt’te ilk kez kurulan bu takımı en iyi noktalara getirip özellikle engellileri futbola teşvik etmektir.

Şuan kulübümüze yaptığımız 6 yeni transferle kadromuzu 25'e çıkardık. Siirt Valimiz Sayın Ahmet Aydın’a yaptığı 5 bin lira destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Ayrıca antrenmanlarımızı da Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü halı sahasında sürdürüyoruz. Bize kapılarını açan il müdürlüğüne de teşekkür ederiz."

Siirtlilere de çağrıda bulunan Kol, 16 Mart’ta yapılacak karşılaşmaya tüm sporseverleri davet etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER