ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 12:55

Siirt, 9 il arasında bölge şampiyonu oldu


Siirt, Diyarbakır'da yapılan bölge şampiyonasında şampiyon oldu. Güneydoğu Anadolu Bölgesini ve Siirt'i Türkiye Şampiyonası'nda temsil etmeye hak kazanan takım, Siirt Valisi Ahmet Aydın'ı makamında ziyaret etti. Vali Aydın, Siirt'in Türkiye genelinde dereceye girmesi halinde çok özel hediyeleri olacağını söyledi.

Siirt Şirvan Kaymakamlığı tarafından yürütülen "Şirvan Spor Okulları Projesi" kapsamında 2012-2013 eğitim öğretim yılı başında bir ilk olarak salon futbolu (futsal) takımı oluşturuldu. Siirt'te düzenlenen okullar arası salon futbolu müsabakalarında Siirt il birincisi olan sporcular, 25-28 Şubat 2013 tarihlerinde Diyarbakır'da yapılan bölge şampiyonasında 9 il arasında bölge şampiyonu olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesini ve Siirt Ankara'da yapılacak Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

Şampiyon olan takım, Siirt Valisi Ahmet Aydın'ı makamında ziyaret etti. Takım futbolcuları Vali Aydın'a çiçek takdim etti. Tek tek futbolcularla ilgilenen Vali Aydın, futbol sohbeti yaptı. Takımla toplu fotoğraf çektiren Vali Aydın, çocuklara türkü bilen olup olmadığını sordu.

Daha sonra Abdulmecit adlı bir çocuk, valinin makamında türkü okudu ve büyük alkış aldı. Çocukların derslerini ve takdir teşekkür alıp almadıklarını soran Vali Aydın, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Sporcuları bu büyük başarılarından ötürü kutlayan Şirvan Kaymakamı Zafer Öz, "İlçemizde sene başında oluşturduğumuz ekiple Spor Okulları Projemizi hayata geçirdik. Futboldan, güreşe, tekvandodan voleybola birçok branşta ilçemizde lisanslı sporcular yetiştirmeyi hedefledik. Bugün bu sporculara vermiş olduğumuz emeğin karşılığında kendilerini Türkiye Şampiyonasına göndermek bizim için çok büyük gurur kaynağıdır. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma ve genç kardeşlerimize teşekkür ediyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER