ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 18:17

Sıcak temas!

Sıcak temas!

Dün akşam oynanan Fenerbahçe-Partizan basketbol maçındaki olaylar şimdiden tehlikeye işaret etti.


Başkanları Sefa Kalya'nın hapiste olduğu Genç Fenerbahçeliler, 2 sezondur Aziz Yıldırım'a muhalif tavırlarıyla dikkat çekerken, Anadolu GFB'nin Aziz Yıldırım'ı desteklemesi iki grup arasındaki ipleri germişti.

Fanatik'in haberine göre, futbol müsabakalarını Türk Telekom kale arkası tribününde izleyen GFB'ye maçları Migros kale arkası tribününden seyreden Anadolu GFB, tezahuratlarda dahi eşlik etmiyordu. Uzun bir zamandır iki grup arasında atışmalar ve küçük çaplı tartışmalar yaşanıyordu. Ancak son olay işin artık ne derece ciddi boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. Dün oynanan Fenerbahçe-Partizan maçından önce Ülker Sports Arena'nın dışından silah sesleri yükseldi.

İddialara göre; Sırbistan'da, müslümanlar tarafından desteklenmesi nedeniyle ayrımcılık gördüğü düşünülen Novi Pazar takımını kardeş takım olarak gören Genç Fenerbahçeliler grubu, başka bir Sırp takımı Partizan'a karşı tezahüratlarda bulunmak üzere, toplu halde maçın oynanacağı salona doğru hareket etti.

İbrahim Gümüştekin'in yer aldığı Anadolu GFB, GFB'nin de toplu olarak salona geldiğini öğrenince, pusu kurarak karşı tarafı geri göndermeye çalıştı. Bu sırada Anadolu GFB'nin içinden bazı kişilerin havaya kuru sıkı silah ile ateş ettiği ileri sürüldü. Bunun üzerine Genç Fenerbahçeliler ve Anadolu GFB gruplarının birbirine girdiği bildirildi. İbrahim Gümüştekin'in de içinde yer aldığı bazı kişiler kavga sonucu bıçaklandı. İki grup daha evvel de karşı karşıya gelmesine rağmen ilk kez 'sıcak temasa' girmiş oldu.

İki taraftar grubunun arasındaki husumetin bu kadar ileri noktalara taşınmış olması sonraki maçlarda ilişkin birçok endişe yarattı. Futbol maçları öncesinde Şükrü Saracoğlu çevresinde toplanan iki grubun yeniden karşı karşıya gelmesine, bir kavganın daha çıkmasına neden olabileceği kulaktan kulağa yayılıyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER