ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 13:43

Short Track'tan Elektronik Puanlama


    Short Track'ta yalnızca Universiade 2011 Erzurum Kış Oyunları'nda kiralama yöntemiyle kullanılan Elektronik Puanlama Sistemi, hafta sonu Erzurum'da yapılacak Federasyon Teşvik Kupası müsabakalarıyla kullanılmaya başlanacak.
     Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Short Track Kurulu Başkanı Ercüment Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Short Track'ta (Kısa Mesafe Sürat Pateni) salisenin bile önemli olduğunu belirterek, Türkiye'de manuel olarak yapılan sürelerin tespiti ve kazananın belirlenmesi, bundan sonra pek çok ülkede kullanılan Elektronik Puanlama Sistemi ile yapılacağını kaydetti.
     Yıldırım, ''foto-finiş'' tespiti yapılabilecek sistemin hata payını önleyeceğine vurgu yaparak, şöyle konuştu:
     ''Şimdi daha hassas bir tespit yapılacak. Short Track yarışlarında Uluslararası Patent Birliği'nin (ISU) kullandığı elektronik puanlama sistemi, artık federasyonumuzca tüm ulusal ve uluslararası yarışlarda kullanılacak. Puanlama sisteminin eğitimini vermek üzere Macaristan Paten Federasyonu'ndan gelen bir yetkili, 22-25 Kasım 2012 tarihleri arasında Erzurum'da Türk hakemleriyle buluşacak.''
     Yıldırım, verilecek eğitim sonrası puanlama sisteminin ilk defa 24-25 Kasım 2012 tarihleri arasında Erzurum'da yapılacak Short Track Federasyonu Teşvik Kupası müsabakalarında kullanılacağını bildirdi.
     Yıldırım, Teşvik Kupası'na yaklaşık 60 sporcunun katılmasının beklendiğini de sözlerine ekledi.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER