ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 12:03

Shin: 2020 için Türkiye'ye haksızlık yapıldı

Shin: 2020 için Türkiyeye haksızlık yapıldı


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Shin, ülkesinde olimpiyat oyunları düzenlendiğini anımsatarak, olimpiyatlara hazırlanmanın ve ev sahibi olmanın ne denli güç, zahmetli ve sıkıntılı olduğunu yakından bildiğini belirtti.

Türkiye'nin, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na diğer adaylıklarına oranla çok iyi hazırlandığını ve çok iyi de sunum yaptığını vurgulayan Shin, ''Uluslararası Olimpiyat Komitesi (ICO) üyeleri kriterleri uygun olan Türkiye'ye ön yargılı davranarak haksızlık yaptılar. Olimpizmin temelinde tarafsız davranma ve ilkeli olma var. ICO üyeleri değerlendirme yaparken bazı önemli kriterleri gözardı ettiler'' ifadelerini kullandı.

Japonya'daki deprem

 Shin, Japonya'da Mart 2011'deki depremden Fukuşima Nükleer Santrali'nin hasar gördüğüğünü ve bu sanraldeki nükleer sızıntının hala devam ettiğini öne sürerek, şöyle devam etti:

 ''Güney Kore ile Çin hükümeti, Japonya'ya komşu olduğu için Fukuşima Nükleer Santrali'ndeki sızmanın, denizi, balıkları ve diğer canlıları, meyve, sebze, süt ürünlerini ne kadar etkileyip etkilemediğini belirten bir rapor vermesini istedi. Ne yazık ki aylardır bize cevap bile vermediler. Çünkü sızıntıdan kaynaklanan radyasyon sanılandan 16 kat daha fazla. Tüm canlılarda önemli hasarlar bırakan nükleer santraldeki sızıntıya rağmen Japonya'ya olimpiyat verilmesi düşündürücü.''

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER