ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 14:48

Shakhtar Donetsk'den Lucescu açıklaması

Shakhtar Donetskden Lucescu açıklaması

Ülkemizde de adı sürekli anılan Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımının Romen teknik adamı Mircea Lucescu'nun Romanya Milli Takımından aldığı teklifi reddetmesi hakkında Shaktar takımının genel direktörü Sergei Palkin bir açıklama yaptı.


Sergei Palkin yaptığı açıklamada Romen teknik adamın iki takım birden çalıştırmasının Shakhtar olarak kabul etmediklerini belirtirken devamında "Biz Shakhtar olarak Romanya Futbol Federasyonu Başkanı Razvan Burleanu ile bir toplantı düzenledik ve bu toplantıda Lucescu'nun 2 takımı birden çalıştırmasının olanaksız olduğunu kendilerine belirttik" dedi.

69 yaşındaki Romen Teknik Direktörün Ukrayna'da ki geleceği hakkında da konuşan Sergei Palkin "Lucescu'nun,  Shakhtar  ile bu sezon sonuna kadar sözleşmesi var. Onu bırakmayı düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.

2004 yılından beri Ukrayna'da Shakhtar'da başarılı bir dönem geçiren Lucescu, Romanya Milli Takımı antrenörü Victor Piturca'nın Suudi Arabistan takımlarından Al Ittihad ile anlaşmasından sonra Romanya Federasyonu tarafından Milli Takımı çalıştırması için en çok istenen adam olmuştu. Ama Shakhtar Donetsk genel direktörü Sergei Palkin'in yaptığı bu açıklama ile Lucescu ile uzun yıllar daha çalışmak istediklerini belirtmiş oldu.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER