ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 14:36

Seyir zevki için oynatmışlar


Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, basında yer alan "kaçak hokeyci" haberine ilikin, "Bosna Hersek Buz Hokeyi Fedarasyonu, dostluk maçında seyir zevkini artırmak için yazılı olarak bizden Kanadalı ve ABD'li antrenör-oyuncularını oynatmak istediklerini ilettiler. Biz de kabul edip, bu kapsamında Slovak antrenörümüze kadromuzda yer verdik" dedi.
Orhan Duman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bosna Hersek'te olimpiyatlarının yapılışının 30. yılı nedeniyle düzenlenen organizasyona Türkiye Buz Hokeyi Takımı'nın da davet edildiğini hatırlattı.
Organizasyonun düzenlendiği salonda çok sayıda sporseverlerin bulunduğunu anlatan Duman, Bosna Hersek Buz Hokeyi Federasyonu yetkililerinin seyir zevkinin artırmak için kadrolarında bulunan Kanadalı ve ABD'li antrenör-oyuncuları oynatmak istediklerini kendilerine yazılı ilettiklerini kaydetti.
Bosna Hersek Federasyonu yetkilerinin daha sonra da "Eğer uygun görürseniz, siz de oynatabilirsiniz" dediklerini anlatan Duman, kadrolarında antrenör olarak yer alan Slovak hokeyciye, "milli formayı giymek ister misin" diye sorduklarını, sporcunun da "gurur duyarım" diyerek, dostluk maçında oynamayı kabul ettiğini ifade etti.
Sporcunun 4 yıldır Türkiye'de bulunduğunu ve vatandaşlığına geçerek Türkiye'yi temsil etmek istediğini dile getiren Duman, şunları söyledi:
"Dostluk maçında çok güzel bir ortam. Maça yarım saat kala yetkililer geliyor ve böyle bir istekte bulunuluyor. Biz de Denis Legersky'ye durumdan bahsettik ve kendisinin de Türkiye forması giyip giymeyeceğini sorduk. Legersky de bundan gurur duyacağını ifade etti. Kaçak oyuncu böyle mi oynatılır. Kimi kimden saklamışız anlamış değilim. Yabancı birini listemize Türk diye mi kaydettik? Dostluk maçı, çok da güzel geçti. Bence sporcu arkadaşımızın, milli formaya verdiği değer, sormadan gerçeği öğrenmeden haber yapanlardan daha fazla. Türkiye'de insanlara başka ülkelerin formalarını giydiremezsin, çekinirler ama ben Slovak oyuncuya milli formayı giydirdim ve bununla da gurur duyuyorum."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER