ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 13:10

"Serena kötüyken de kazanmayı bildi"

"Serena kötüyken de kazanmayı bildi"

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Tural, "Serena Williams son iki maç çok kötü oynadı ancak bazen profesyonellik kötüyken de kazanabilmeyi gerektiriyor" dedi.


Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda teklerde şampiyon olan kadınlar dünya 1 numarası ABD'li Serena Williams'ın son iki maçını kötü oynamasına karşın kazanmasını bildiğini söyledi.
 
Osman Tural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın favorisi Serena Williams'ın kendisini yanıltmadığını belirterek, "Gerçi son iki maçı çok kötü oynadı. Bilinen ve beklenen Serena'dan farklıydı. Ancak bazen profesyonellik kötüyken de kazanabilmeyi gerektiriyor. Serena da kötüyken kazanmayı bildi, kendisini tebrik ediyoruz" diye konuştu.
 
Türkiye'nin 3 senedir başarılı bir şekilde şampiyonaya ev sahipliği yaptığını vurgulayan Tural, şöyle devam etti: "Tüm dünyaya Türkiye ve İstanbul olarak ne kadar güzel bir şekilde şampiyonayı yapabileceğimizi gösterdik. Şampiyonayı tüm beklentilerin ötesine geçecek şekilde başarıyla gerçekleştirdik. Bu şampiyona Türk tenisine, Türkiye'nin dünyada tanınmasına katkıda bulundu ama onun da ötesi bu şampiyonaya İstanbul ve Türkiye çok daha fazla katkılarda bulundu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tabii bu işin asıl mimarı Spor Bakanlığımız. Onların sağlamış olduğu destekle bu şampiyona Türkiye'ye geldi. En büyük teşekkürü de sanırım devletimizi yönetenler, özellikle Spor Bakanımız, Bakanlığımız hak ediyor. Onlara da Türk tenisinin başkanı olarak teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum."
 
Osman Tural, bu yıl toplamda seyirci rekorunu kıramadıklarını, ancak bir günde en fazla seyirci rekorunun kırıldığını kaydederek, "Seyirci rekorunu kıramadık. Nedeni de hafta içinde çalışma günü olması ve İstanbul trafiğinin yoğunluğuydu. Ancak son gün 16 binin üzerinde seyirci sayısıyla geçen senenin finalinden daha fazla seyirci topladık ve bir rekor kırmış olduk" ifadelerini kullandı. 
 
"Sponsor bulursak güzel organizasyonlar gelecek"
Osman Tural, bundan sonra da sponsor bulmaları halinde Türkiye'ye güzel organizasyonlar getireceklerini belirtti. Kadınlar sezon sonu şampiyonasının dünyadaki en büyük organizasyonlardan biri olduğunu aktaran Tural, "Bu tür organizasyonlar bitmez, bu tür organizasyonlar olur ama bu dünyadaki en büyük organizasyonlardan bir tanesi. Her güzelliğin bir pahası var. Pahada daha az ama değeri daha önemli olan organizasyonlar getirmeye çalışacağız. Bunu da sponsorluklarla yapmak istiyoruz. Eğer sponsor bulursak güzel organizasyonlar gelecek. Ancak kamu kaynağıyla bu tür organizasyonları getirmenin mantığı yok" şeklinde konuştu.
 
"Önerilere, eleştirilere her zaman açığız"
 
Türk tenisçilerin yukarıları kendilerine hedef koyması gerektiğini dile getiren Osman Tural, "Bunu yapılabilmesi için alt yaş gruplarından itibaren sporcularla profesyonel bir şekilde çalışmaya başlamak lazım. Bakanlığımızın projelerimizi desteklemesi suretiyle kapsamlı bir çalışma içerisine girdik. Bir şeyler yapacağız" dedi. Başta kulüpler olmak üzere, Türkiye'de tenisi seven, tenise gönül veren, tenisle ilgili herkesin destek olması gerektiğini kaydeden Tural, "Projelerimizi gerçekleştirecek şekilde planlı, programlı çalışmalar yapıyoruz. Eksiğimiz yok mudur, birçok eksiğimiz vardır. Atladığımız, yanlış yaptığımız şeyler vardır. Ancak biz iyi niyetle Türk tenisinin dünyada iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda önerilere eleştirilere her zaman açığız. Yeter ki bir şeyler yapmak üzerine kurulu eleştiri ve öneri olsun" diyerek sözlerini tamamladı. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER