ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 16:29

Serdar Kurtuluş'tan açıklamalar

Serdar Kurtuluştan açıklamalar

Yeni transfer Serdar Kurtuluş: "Futbolu bırakana kadar Beşiktaş'ta oynamak isterim"


Beşiktaş'ın Gaziantepspor'dan transfer ettiği eski  futbolcusu Serdar Kurtuluş, "Futbolu bırakana kadar Beşiktaş'ta oynamak isterim"  dedi. 
 
Serdar Kurtuluş, Beşiktaş'ın Avusturya'da devam eden kampında, sabah  antrenmanının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 
 
Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını hatırlatan Kurtuluş,  "Gönül ister ki 10 yıl buraya hizmet edeyim. Kontratım bittiği zaman bana 'Kal,  devam et' derlerse kalırım. Futbolu bırakana kadar burada oynamak isterim" diye  konuştu. 
 
En çok İnönü Stadı'nı ve Beşiktaş taraftarını özlediğini dile getiren  futbolcu, "Gerçi şimdi İnönü Stadı yok ama yeni stadımız da inşallah eski  günlerine döner. O atmosferi çok özledim" ifadelerini kullandı. 
 
"Transferim her iki tarafa da hayırlı olsun" 
 
Transferinin hem Beşiktaş hem de Gaziantepspor'a hayırlı olmasını  dileyen Serdar Kurtuluş, "Buradan ayrılırken çok üzülmüştüm ama kimseye kırgın  değilim. Çünkü en güzel günlerim burada geçti. 2006-2009 yılları arasında  giydiğim Beşiktaş formasıyla bir şampiyonluk, 2 Türkiye Kupası, bir de Süper Kupa  kaldırma başarısı göstermiştim. Bunun için de en güzel günlerim burada geçti.  Kariyerim açısından da çok önemliydi" diye devam etti. 
 
Daha sonra 4 sezon Gaziantepspor forması giydiğini anımsatan Serdar  Kurtuluş, "Baktığınız zaman çok istikrarlı bir grafiğim vardı. Hemen hemen her  maçta görev aldım. Çalıştım, takım kaptanlığına kadar yükseldim. En önemlisi  milli takımda bir daha oynama başarısı gösterdim ve neticesinde Beşiktaş'a geri  döndüğüm için çok mutluyum" diye konuştu. 
 
"Forma rekabetine hazırım" 
 
Kendisine güvendiğini vurgulayan Kurtuluş, forma rekabetine her zaman  hazır olduğunu söyledi. Beşiktaşlı futbolcu, "Buraya oynamak için geldim. En  önemlisi de Beşiktaş formasını hakkıyla terletmek istiyorum. Beşiktaş'ta yeni  teknik direktör ile yine şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Eskisi gibi Avrupa'da  başarılı olmak istiyorum. Bu yüzden buradayım. Allah bizi utandırmasın. En  önemlisi de Allah hiçbir arkadaşımıza sakatlık vermesin" dedi. 
 
Beşiktaş'ta hangi mevkide oynayacağına ilişkin bir soruya da Serdar  Kurtuluş, bu konuda teknik direktör Slaven Biliç ile hiç konuşmadığını  hatırlattı. Gaziantepspor'da dönem dönem orta sahada oynadığını, genelde sağ bek  oynadığını hatırlattı. 
 
Siyah-beyazlı futbolcu, Beşiktaş'ta sağ bek ve liberoda alternatif  olmadığını, bu mevkiler için transfer edildiğini kaydederek, şunları söyledi: 
 
"Çok değişik mevkide gerev yapan biriyim. Hoca ne karar verirse ben de  onu en iyi şekilde uygularım. 
 
Beşiktaş'ta çok genç yaşta forma giydim ve 4 yıl görev yaptığım  Gaziantepspor'da mevcut tecrübemi geliştirerek eski takımıma geri döndüm.  Özellikle Gaziantepspor'da geçirdiğim 4 yıl bana hem karakter olarak hem de saha  içinde olgunlaşma açısından çok şey kattı. Hem saha içinde hem dışarıda daha  fazla sorumluluk alan bir insan haline geldim." 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER