ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:14

Serdal Adalı'dan Yalova'ya ziyaret

Serdal Adalıdan Yalovaya ziyaret

Başkan adayı Adalı: "Genç insanlara ve değerli futbolculara Beşiktaş'ın ihtiyacı var"


Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı, "Genç insanlara ve değerli futbolculara Beşiktaş'ın ihtiyacı var" dedi. 
 
Serdal Adalı, 77 Beşiktaş Taraftarlar Derneğinde Yalovalı Beşiktaşlılarla bir araya geldi. 
 
Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalı, başkan seçildiği takdirde anlaşacakları teknik adamı kamuoyuna açıklayacaklarını belirterek, "2 tane teknik direktörle görüşüyoruz. Bunların tavsiye ettiği futbolcularla da görüşüyoruz. İsim açıklamamız için öncelikle genel kurulun bize yetkisi vermesi lazım. Allah izin verirse 17 Haziran sabahı hem teknik direktörümüzü hem de konuştuğumuz futbolcuları camiamızla ve kamuoyuyla paylaşacağız" diye konuştu. 
 
 
Bir gazetecinin ''Başkan seçilirseniz PSG'de forma giyen Mohammed Sissoko'yu transfer edecek misiniz?" sorusu üzerine Adalı, "İsimler hakkında çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Ama tüm camia iyi bilsin ki transfer edeceğimiz isimler, camianın gurur duyacağı zevkle formasının arkasında adını taşıyacağı isimler olacak. Bu isimler hakkında sıkıştırmaya gerek yok, söylemem" dedi. 
 
Sportif direktörlük için adı geçen Önder Özen ile ilgili de Adalı,  şöyle konuştu: 
 
"Önder Ozan'la ilgili olarak uygulanmak istenen sisteme hiçbir itirazımız yok. Bu kafamızdaki sportif direktör ve futbol şubesini yönetmek bizim de kafamızdaki uygulama. Önder Bey’le daha önce tanışma fırsatı bulamadım. Burada herhangi bir ön yargım yok. Yeter ki Beşiktaş'a faydalı olacağına inanalım. Tabii ki çalışmak isterim. Ama sistem, bizim kafamızdaki sistem." 
 
"Genç insanlara ve değerli futbolculara Beşiktaş'ın ihtiyacı var" diyen Adalı sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"İlerleyen yıllarda bu yabancı sınırlamasına gelecek sınırlamadan dolayı ister istemez yerli futbolcuya yönelme mecburiyetimiz olacak. Beşiktaş'ın, iç saha maçlarını hangi statta oynayacağıyla ilgili olarak, mevcut yönetimin ne karar verdiyse, o karara uymak zorundayız. Keşke hem çimde oynayıp, hem de inşaatı devam ettirme şansımız olsa. Henüz projeyi görme fırsatımız olmadı. Projeyi gördükten sonra buna karar vereceğiz. Mevcut yönetimin bir çalışması var, Fenerbahçe ve Galatasaray statlarında oynanmasıyla ilgili. Bizden önce bir karar verilmişse, bu karara uymak zorundayız." 
 
Daha sonra Adalı ve beraberindekiler, bir kafede düzenlenen kahvaltıya katıldı. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER