ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:08

Serdal Adalı: Beşiktaş'ın güçlü bir başkana ihtiyacı var

Serdal Adalı: Beşiktaşın güçlü bir başkana ihtiyacı var

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdar Adalı, Murat Aksu ile birlikte basın toplantısı düzenledi.


Projelerini anlatan ve Başkan Fikret Orman'ı eleştiren ikilinin bazı sözleri şöyle:

ADALI'NIN AÇIKLAMALARI...

"Beşiktaş, son yıllarda hiç olmadığı kadar zor bir süreçten geçiyor. Özellikle maddi olarak zor durumda olunması beni ve arkadaşlarımı üzüyor. Beşiktaş'ın hedefi branş kapatan değil, her branşta şampiyonluk hedeflemektir. Ülkemizin bayrağını ve kulübümüzün armasını gururla taşıyacak sporcular yetiştirmek için bu göreve talibiz. Bu görevin büyük yüklerini biliyoruz. Yönetimi oluşturacağımız arkadaşlarımız ile uzun toplantılar yaptık. Beşiktaş'ın öne geçmesi için uzun çalışmalar yaptık. Beşiktaş dünya futbolunun en değerli markaları arasında gösteriliyor. Dünyanın en değerli 50 futbol kulübünden biriyiz. Beşiktaş, bırakın Türkiye'yi dünya kulüpleri arasında zirveye oynamalıdır. Oluşturacağımız profesyonel kadrolar Beşiktaş'ın her alanda zirveye kanat çırpmasını sağlayacaktır. Bunu en çok tecrübesi ve Beşiktaş sevgisi ile yapacaktır. Vizyon ve hedef belirleyeceğiz. İnanıyorum ki bu yaklaşımımı kulübün başarısında önemli bir etken olacaktır.

BEŞİKTAŞ'IN HEDEFİ KARTAL GİBİ HER DAİM YÜKSEKLERDE OLMAK

Beşiktaş'ımız gücünü köklerinden, Süleyman Seba'dan Baba Hakkı'dan Şeref Bey'den almaktadır. Şunu çok net ifade etmek isteriz ki, Beşiktaşlıların içi rahat olsun. Stadımıza kasamızdan 1 kuruş dahi çıkmadan kavuşacağız. Beşiktaş taraftarına daha güzel şartlar altında takımını desteklemesi için stadımız işleve geçecektir. Beşiktaşlıların neyi arzuladığını çok iyi biliyoruz. Beşiktaş'ın hedefi anlık değildir. Beşiktaş'ın güçlü bir finansal yapıya ihtiyacı olduğu malumdur. Faiz hükümden kurtulmak için gerekli kaynak çalışmaları yapılmıştır. Güçse güç, kaynaksa kaynak neye ihtiyacı varsa şahsım ve yönetici arkadaşlarımız tarafından, UEFA kriterleri çerçevesinde sağlanacaktır. Bu kaynaklar geleceğe umutla bakmak için Beşiktaş'ın itici bir gücü olacaktır. Son dönemde Beşiktaş'ın kasası yüksek gelirler ile dolacaktır. Beşiktaş'ın hedefi Kartal gibi her daim yükseklerde olmak.

TESİSLEŞME ÖNEMLİ

Her büyük ailede olduğu gibi modern sosyal tesisleri hak ettiğini düşünüyorum. Beşiktaş üyeleri ile hangi branşta olursa olsun sporcularımız ve ailelerinin yıllardır hak ettiği projeyi başlatacağız. Beşiktaş Süleyman Seba Spor Tesisleri'ni buradan müjdeliyoruz. Konuk evi de bulunacaktır. Sosyal tesislerimiz Beşiktaşlıların hizmetine sunulacaktır. Beşiktaş altyapısı için projelerimizi yapmaya devam etmekteyiz detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde anlatacağız. 110 yıllık büyük çınarın sorumluluğunun farkındayız.Beşiktaş yönetimi yapacağı icraatlarla taraftarlarına olan borcunu misliyle ödeyecektir.

Beşiktaş'ı yönetmek için yüreğe inanca gerek vardır. Görevi devir almak için adaylığımı sizler huzurunda bir kez daha açıklıyorum.

Feda muhabbetleri beni ve camiayı sıkmaya başladı. Biz Beşiktaş'ız. Fukaralık edebiyatları ile iş yapamayız. Başkanımız sayın Fikret Orman, 150 milyon dolar borcun kapandığını söylüyor. Rakamlar ortada gelen belli giden belli. Bunu nasıl yapmış bizlere bir açıklasın. Biz 1-0 geride başlıyoruz. Bizim insanların gözünün içine baka baka yalan söyleme kabiliytimiz yok. Ama sayın başkan da var. Şuanki yönetim değil de başka bir yönetim olsa zaten şuan yapılan ödemeler yapıalcaktı. bu ödemeler Beşiktaş'ın rutin ödemeleri. Ama açkladıkları ve gerçek olmayan ödemeler ve borç indirimleri nasıl olmuş bir açıklasınlar."

Murat Aksu ise "At sahibine göre kişner" atasözünü hatırlatarak, şu anki yönetimde kendi listesinden 2 kişi olduğunu ancak Başkan Orman'ın derleyici ve toparlayıcı olması gerektiğini ve bunu başaramadığını söyledi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER