ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 19:52

Şener’in "halef" adayları projelerini anlattı

Şenerin "halef" adayları projelerini anlattı


Trabzonspor başkan adayları bugün Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde bir araya gelerek yapılacak projelerini dile getirdiler. Konferansa başkan adaylarından Metin Atasoy, Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu katıldı.

METİN ATASOY: “TRABZONSPOR’UN YÜCELTMENİN TALİBİYİZ”

İstiklal Marşı ile başlayan konferansta ilk olarak konuşmaya başlayan Trabzonspor başkan adayı Metin Atasoy, diğer başkan adaylarının ve kendisinin Trabzonspor başkanlığına talip olduklarını belirterek, “Trabzonspor’u yüceltmenin talibiyiz. Niye talibiz? Birileri yönetemediği için. Eğer onlar doğru yönetseler, doğru yönetilen yerde biz niye olalım. Olsak bile kim bize teveccüh eder, oy verir. Siz bunu beceremediniz o zaman erdemli olun biz bunu yapamadık, ’becerebilecekler gelsin yapsın’ deyin. Daha çok alkış alırsın. Ben diğer arkadaşları bilmem. Benim kimliğimi, kültürümü, vizyonumu ve ekonomik durumumu tartacak kantar sayın Sadri Şener’de yoktur ve olamayacaktır” diye konuştu. Gençlerle ilgili projesinin olduğunun söyleyen Atasoy, “İsmi Trabzonspor Gençlik Parlementosu” dedi.

HAKAN KULAÇOĞLU: “KALAN EKSİKLERİ GİDERECEĞİZ”

Trabzonspor başkan adayı Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu ise, yaptığı açıklamada, “Özkan Sümer’den, Atay Aktuy’dan, Nuri Albayraktan, Sadri Şener’den gelen kurumsallaşmanın adım adım her gün yükselmesi sonucu aslında kurumsallaşmanın yüzde 60, yüzde 70‘ini tamamlamış çok önemli bir spor kurumu Türkiye’de. Biz kalan eksikleri gidereceğiz. Bizden öncekiler hiçbir şey yapmamış” şeklinde konuştu.

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU: “EĞER SÖYLEMLERİMİZİ GERÇEĞE ÇEVİREMEZSEK, ALLAH O BAŞKANLIK KOLTUĞUNU NASİP ETMESİN”

Trabzonspor başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu da, kendi gücü kadarı ile Trabzonspor’u temsil ettiğinin altını çizerek, “Bu süredeki duruşumuzdan dolayı Trabzonspor sevdalılarının gönlünde bir yerimiz var. Trabzonspor başkanlık koltuğu her aklına gelenin ’ben aday oluyorum’ diyeceği kadar basit bir koltuk değil. Duruşumuzda hiçbir değişiklik olmadan, başını eğmeyen, Trabzonspor’unda başını eğdirmeyen bir anlayışta kulübümüze hizmet vereceğiz. Trabzonspor’un sevdalısı olarak son nefesimize kadar yaşayacağız. Bunda sonra bir daha Trabzonspor başkanlığına aday olma haddini kendimde görmüyorum ve aday olacak insanlarında bu kriterde hareket etmelerini diliyorum. Teveccüh sandığa yansırsa bu güne kadar ki söylemlerimiz yapacaklarımızın teminatıdır. Ben hep şunu söylüyorum. Eğer söylemlerimizi gerçeğe çeviremezsek Allah o başkanlık koltuğunu nasip etmesin” ifadelerini kullandı.

“FATİH TEKKE’Yİ SPORTİF DİREKTÖR YAPACAĞIZ”

Köklü bir değişime ihtiyaç olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor’un kurumsallaşması adına büyük hamleler atmasına ihtiyacımız var. Önce sportif yapıdan başlayarak idari yapıyı profesyonellerin yönetmesi lazım. O yüzden bizde sportif direktör olarak kendisine inandığımız, Trabzonspor’un haklarını koruyacak, fonların satılıp çarçur edilmesine müsaade etmeyecek Fatih Tekke’yi sportif direktör olarak seçilirsek göreve başlayacağını söyledik. İdari yapının başına da ismini açıklamadan sürpriz olsun diye bu zamanlarda Türkiye’de yerlerde olan çok önemli bir kurumumuzu dünya starları arasına sokan çok değerli bir büyüğümüzdür. İdari yapıyı da onu başına getirecez. Türkiye’de futbolu ego manyası altına alan çıkar şebekelerinin, emek hırsızlarının Türk futbolunun dışına atılmasını sağlamak zorundadır ve bunun önderliğini Trabzonspor yapmak zorundadır” dedi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER