ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 17:36

Semih Erden: Özveriyle çalışıyoruz


A Milli Basketbol Takımı'nın deneyimli oyuncusu Semih Erden, ay – yıldızlıların 2013 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarının ilk ayağı olan Bormio’da çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Slovenya'da düzenlenecek 2013 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarının ilk ayağı olan Bormio'da kondisyon kampını sürdüren A Milli Takım'ın deneyimli oyuncusu Semih Erden, takımın iyice kaynaştığını söyledi.

Erden, kampın oldukça verimli geçtiğini belirkerek, "Moral ve motivasyon olarak çok iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Kondisyon ağırlıklı çalışmalar yaptık ve takım olarak iyi çalıştık. Herkes konsantre bir biçimde bireysel olarak da çok iyi hazırlanıyor. Hem katılacağımız özel turnuvalar hem de Avrupa Şampiyonası için yaptığımız kondisyon kampı verimli geçti." diye konuştu.

Kampın bir diğer amacının kaynaşma olduğunu belirten ve bunu Bormio'da başardıklarını söyleyen Semih Erden, "Takımda yeni yüzler, genç oyuncular var. Bu kampta hem nasıl çalıştığımızı gördüler hem de ne durumda olduklarını da gözlemlediler. Yeni gelen arkadaşlarımızın hepsi verimli ve uyumlu çalışıyor." dedi.

"TANJEVİC’LE BERABER GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ"

Başantrenör Bogdan Tanjevic'in çok iyi bir antrenör olduğunu kaydeden Erden, "Milli takıma yaşattığı başarıların yanı sıra özverisiyle de çok iyi tanınan bir antrenör. Benim içinde önemli bir yerde. Yaptığı mesleği çok iyi bilen bir insan. Tanjevic’le birlikte yeniden güzel işler yapacağız." ifadelerini kullandı.

A Milli Takım'ın en verimli olduğu yerin pota altı olarak gösterilmesine de değinen başarılı oyuncu, "İçeriden en kuvvetli olduğumuz söyleniyor. Bu elbette bizi motive ediyor ve ayrı bir mutluluk veriyor. Bunu sahaya yansıtmamız gerekiyor çünkü her şey orada belli oluyor. Onun için daha fazla çalışıp, daha özverili olup daha iyi oynamamız gerekiyor." diye konuştu.

Son olarak 2013 Avrupa Şampiyonası'nda madalya beklediklerini belirten Semih Erden, "Aklımızdan oyuncu olarak madalya geçiyor. Hep bunu hedefledim. Her zaman hedefi yüksek tutuyorum. Ben ilk 3 istiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER