ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 18:00

Selman Gökhan, veda etti


Mısır'ın sahil kenti Gardaka'da devam eden 3 Bant Bilardo Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden Türk sporcu Selman Gökhan, Türk rakibi Lütfi Çenet ve Fransız rakibi Parilon Jerome'ye 2-0'lık skorlarla yenilerek şampiyonaya veda etti.
    
Lütfi Çenet'in ise bir üst tura yükselmesi için bu akşamki karşılaşmada Fransız rakibi Jerome'ye üstünlük sağlaması gerekiyor.
    
1. grupta mücadele eden Tayfun Taşdemir, Estonyalı rakibi Ruben Legaspi'yi 2-0 yendi. Taşdemir'in de tur atlaması için Danimarkalı rakibi Danish Lars'ı mağlup etmesi gerekiyor.
    
Mısır Bilardo Federasyonu'nun ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonaya, Türkiye, İspanya, İsveç, Hollanda, Belçika, İtalya, Ekvador, Güney Kore, Danimarka, Almanya, Yunanistan, Portekiz, Peru, Fransa, Avusturya, Japonya, Meksika, Mısır, Çek Cumhuriyeti ve Vietnam'dan toplam 128 sporcu katılıyor.
    
Şampiyonaya Türk oyuncular arasında Murat Naci Çoklu, Adnan Yüksel, Tayfun Taşdemir, Lütfi Çenet, Savaş Bulut, Muhammet Çavuşoğlu, Selman Gökhan, Bülent Özdemir, Mehmet Gören, Murat Tüzül, Ahmet Alp ve Güngör Baştunalı bulunuyor.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER