ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 21:54

Şehzade Mehmetli Sayan, Yıldızlar Güreş Milli Takımı'na çağrıldı

Şehzade Mehmetli Sayan, Yıldızlar Güreş Milli Takımına çağrıldı


Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Eyüp Sayan, Yıldızlar Güreş Milli Takımı'na çağrıldı.

    Uluslararası Güreş Federasyonu'nun (FILA) faaliyet programında yer alan Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası, 20-25 Ağustos 2013 tarihleri arasında Sırbistan'ın Zrenjanin şehrinde yapılacak. Dünya Şampiyonasına katılacak yıldızlar serbest güreş milli takımında 69 kilogramda Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Eyüp Sayan da güreşecek.

    Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Giray Kara, Eyüp Sayan'ın Yıldızlar Güreş Milli Takımı'na çağrılmasıyla büyük bir gurur yaşadıklarını söyledi. Kara, “Eyüp'ün Sırbistan'dan madalya ile döneceğine inanıyorum. Hedefimiz, ata sporumuz güreşe altyapıda yeni şampiyonlar kazandırmak. Hamza Yerlikayalar kolay yetişmiyor. Ancak asıl hedefimiz eğitimli, karakterli ve kaliteli insan yetiştirmektir." dedi.

    Okul Beden Eğitimi Öğretmeni Behçet Karaca ise Eyüp'ün dünya şampiyonasında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini dile getirdi. Karaca, "Üst düzey sporcu yetiştirmek inanç, sabır ve çok çalışmak gerektirmektedir. Okulumuzda Türkiye şampiyonu Eyüp Sayan'dan başka yine bu sene Türkiye şampiyonu olan Deniz Yasak ve Türkiye ikincisi Selman Çubukçu okumaktadır. Bu eğitim ve öğretim yılında lisanslı 30 güreşçimiz bulunmaktadır. Çalışmalarımızı, Şehzade Mehmet Koleji tesislerimizde yapmaktayız." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER